کد خبر: 474

کرونا بی کرونا – افتتاحیه به سبک فروشگاه رفاه

کرونا برای صنعت خرده‌فروشی دنیا بحران بزرگی است و در این دو ماه سعی کرده‌ایم تمام تحولات این صنعت را در پیچ‌ و خم این بحران جهانی پوشش دهیم.‌

عکس‌های افتتاحیه فروشگاه رفاه اصفهان که منتشر شد؛ بیش از آنکه به پویایی صنعت خرده‌فروشی ایران و خوشحالی از گسترش فروشگاه‌های زنجیر‌ه‌ای و کارآفرینی فکر کنیم ؛ تراکم جمعیت ( به ویژه کودکان و سالمندان ) بدون رعایت فاصله اجتماعی و ماسک در ایام کرونا، به شدت غافلگیرمان کرد.‌

کرونا برای صنعت خرده‌فروشی دنیا بحران بزرگی است و در این دو ماه سعی کرده‌ایم تمام تحولات این صنعت را در پیچ‌ و خم این بحران جهانی پوشش دهیم.‌

از سخت‌گیری‌های والمارت و تسکو تا چالش کارمندان فعال در حوزه خرده‌فروشی، از اهمیت توجه به سلامت مشتریان تا اعتصاب کارکنان این صنعت در آمازون که نگران جانشان بودند. کرونا بخشنامه نیست که با اعلام دولت از میان برود؛ یک پاندومی جهانی است که با هیچ‌کس شوخی ندارد.

به عنوان کسی که سال‌ها در صنعت خرده‌فروشی ایران کار کرده و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مثل رفاه و هایپرمی در حوزه روابط عمومی به عنوان مسئول و مدیرمشغول به کار بوده‌ام؛ می‌دانم اهمیت افتتاحیه فروشگاه‌ها چقدر زیاد است.به قول یکی از مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای، افتتاحیه تا چند ماه می‌تواند فروش را جلو ببرد.

اما لزوم برگزاری چنین افتتاحیه‌ای در این شرایط چیست؟‌

پس از بررسی، با شاهرخ کشاورز که یکی از چهره های مهم و با تجربه صنعت خرده فروشی است و این روزها علاوه بر تجارت طلایی به عنوان مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل فروشگاه رفاه هم مشغول به فعالیت است؛ گفتگو کردیم :

” مدیر روابط عمومی رفاه گفت: فعالیت اصناف بنا به دستور مقامات از ۴ خرداد بلامانع است و بیشتر جمعیت، مشتریان فروشگاه هستند. فروشگاه دو هفته آزمایشی مشغول به کار بوده است.این افتتاحیه برای حضور مسئولان شهری انجام شده است.کشاور گفت:مسئولان همه دارای دستکش و ماسک هستند.بهتر است این موضوع مورد توجه قرار گیرد که فروشگاه از یک مخروبه در محل کم برخوردار اصفهان ساخته شده و ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است. وی در ادامه افزود : هر روز اظهارات متفاوتی در خصوص فاصله گذاری مطرح می‌شود.البته تمهیداتی در نظر گرفته شده بود ولی شاهد رفتارهای مختلفی از سمت مشتریان هستیم.‌”

ریتیل ایران ضمن احترام به فروشگاه رفاه به عنوان فروشگاه پیشرو صنعت خرده فروشی ایران در مورد افتتاحیه های ایام کرونا پیشنهاد می دهد: تعداد افراد داخل فروشگاه را کنترل کنید.درجه تب افراد را قبل از ورود بسنجید. به همه ماسک بدهید و به پوشیدن آن تاکید کنید و افرادی را برای کنترل این موضوع در بین جمعیت بگذارید.

یک فروشگاه خالی با چند مسئول و یک کیک کوچک نمادین و بریدن یک ربان ساده نیز نشان می دهد رفاه علاوه بر توسعه، به مسئولیت اجتماعی خود در این ایام در برابر مشتریان و کارکنان خود پایبند است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار