کد خبر: 384

خودکفایی ایران در صنعت پنجره ۲ جداره

مدیر فروش گروه پنجره عایق کویر یزد با اشاره به خودکفایی ایران در صنعت تولید پنجره دوجداره گفت: در این زمینه وارداتی به کشور صورت نمی‌گیرد.

به نقل از ایسنا:

خودکفایی ایران در صنعت پنجره ۲ جداره

مدیر فروش گروه پنجره عایق کویر یزد با اشاره به خودکفایی ایران در صنعت تولید پنجره دوجداره گفت: در این زمینه وارداتی به کشور صورت نمی‌گیرد.

امیر افلاطونیان در گفت‌وگو با خبرنگار بازار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود: بخشی از مواداولیه مورد نیاز برای تولید پنجره دوجداره در کشور تولید شده و بخشی دیگر وارد می‌شود. شرکت‌های داخلی، محصولات با کیفیت و قابل اطمینانی را تولید می‌کنند.

وی با اشاره به رکود حاکم در اقتصاد کشور گفت: ظرفیت واقعی تولید کارخانه‌های فعال در زمینه تولید پنجره دوجداره استاندارد در سال‌های اخیر کاهش یافته است که یکی از عوامل آن رکود اقتصادی و دیگری راه‌اندازی کارگاه‌های زیرزمینی در زمینه تولید در و پنجره دوجداره با محصولات بی‌کیفیت و ناآگاهی مردم از این موضوع است.

مدیر فروش گروه پنجره عایق کویر یزد با اشاره به کاهش ساخت و ساز در کشور افزود: در حال حاضر بازار از توافق هسته‌ای انتظار زیادی دارد و ما نیز امیدواریم در آینده نزدیک نشانه‌های بهبود دیده شود.

افلاطونیان ادامه داد: رونق ساختمان‌سازی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام می‌تواند به افزایش ظرفیت واقعی تولید صنایع وابسته از جمله در و پنجره‌های عایق با کیفیت و استاندارد کمک کند.

وی دولت را در ایجاد رکود مقصر ندانست و گفت: دولت در حال انجام وظایفی است که بر عهده دارد اما طبیعی است که دوران قبل و بعد از اتفاق بزرگی مانند توافق هسته‌ای رکود ایجاد شود.

مدیر فروش گروه پنجره عایق کویر یزد با اشاره به میزان پایین صادرات صنعت پنجره‌ دوجداره بیان کرد: طی سال‌های گذشته میزان کمی از محصولات ایرانی به کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان و آفریقا صادر شده است.

افلاطونیان افزود: قیمت تمام شده محصول در ایران بالاست و این امر رقابت در بازارهای جهانی را مشکل می‌کند ضمن آنکه کشورهای دیگر به ویژه ترکیه از تولیدکنندگان خود برای صادرات حمایت می‌کند و برای آن ها تسهیلات و معافیت‌های مختلفی در نظر می‌گیرند.

وی گفت: شرکت عایق کویر یزد که از سال ۱۳۸۵ در زمینه تولید پنجره دوجداره به عنوان یکی از مدرن‌ترین تولیدکنندگان دراین صنعت فعالیت می‌کند، جایگاه خوبی در بازار ایران دارد.

منبع : www.isna.ir

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار