کد خبر: 367

دیدگاه‌های یک طراح درباره‌ی برندسازی از یک کافی‌شاپ – قسمت اول

طراحیِ یک کافی‌شاپ ربطی به این ندارد که ظاهرِ آن چقدر درست و معقول به‌نظر می‌رسد یا قهوه‌ای که سرو می‌کنید چقدر خوب و باکیفیت است.

نویسندگان: مایا استارک و جان بارنت و آنا بِرلز از شرکت طراحی AB

 طراحیِ یک کافی‌شاپ ربطی به این ندارد که ظاهرِ آن چقدر درست و معقول به‌نظر می‌رسد یا قهوه‌ای که سرو می‌کنید چقدر خوب و باکیفیت است. وقتی از طراحیِ کافی‌شاپ حرف می‌زنیم، نه‌تنها می‌خواهیم درجه‌ یک و معرکه بودن‌مان را با طراحی و ظاهر کافی‌شاپ‌مان فریاد بزنیم و به همه بگوییم که ما چنین و چنانیم و به مردم حس خوب القاء کنیم، بلکه می‌خواهیم با طراحی‌مان، برند کافی‌شاپ‌مان را بر سرِ زبان‌ها بیاندازیم و پایه‌های آن را در بازار مستحکم کنیم.

ما برای مشتری‌هایمان در نقاط مختلف دنیا کافی‌شاپ طراحی می‌کنیم و می‌سازیم؛ مشتری‌هایی که هر کدام‌شان تخصص خاصی در تهیه‌ی قهوه‌های بسیار دلچسب دارند. خود ما هم طرفدار پروپاقرص قهوه هستیم و همین قضیه باعث شده که مشتری دائمِ کافی‌شاپ‌های مشتریان خودمان باشیم. مشکل مشتری‌های ما این است که ما هم مثل همه‌ی طرفداران قهوه، در انتخاب کافی‌شاپ بد عادت شده‌ایم و درست انتخاب نمی‌کنیم.

هر گوشه و کناری از شهر و محله‌مان را که نگاه کنیم، با کافی‌شاپ‌های بسیار روبرو می‌شویم اما چه چیزی باعث می‌شود که برندِ کافی‌شاپی را به بقیه‌ی کافی‌شاپ‌ها ترجیح دهیم؟ و ما طراح‌ها چگونه می‌توانیم با مهارت و تخصص خود، مشتری‌ها را همیشه به شما وفادار و علاقمند نگه داریم؟

یک کافی‌شاپ موفق، هر چیزی را که یک برند در فضایی سه‌بعدی می‌تواند عرضه کند ارائه می‌کند، که البته این فقط به طراحی و دکوراسیون داخلیِ گیرا محدود نمی‌شود، و خدمات و محصولات (منو) باکیفیت و یک هویت و آوازه‌ی باپشتوانه و قدرتمند که در برندینگ و نماهای گرافیکیِ نوآورانه و منحصربه‌فرد ریشه دارد را نیز شامل می‌شود.

برای این‌که کسب‌وکاری نتیجه بدهد، بایستی همه‌ی اجزاء آن به درستی کار کنند و در هماهنگی کامل با هم همکاری کنند. توجه به موارد زیر برای داشتن کسب و کاری موفق الزامی‌ست:

 

برای طراحتان هم مثل خودتان درصد تعیین کنید

فرد یا شرکت طراح کافی‌شاپ خود را در نتیجه و بازدهیِ کار سهیم کنید، بدین ترتیب، نتیجه‌ی طراحی‌های او هر چه که باشد، خود او نیز در آن سهیم خواهد بود. طراحی دکوراسیونی که نه تنها در بازار پُررقابت کافی‌شاپ‌ها نفوذ کند و بدرخشد و در ذهن دیداریِ مشتریان تأثیر ماندگاری بگذارد، بلکه به‌اصطلاح ”پاخور“ کافی‌شاپ را افزایش دهد و پول قابل‌توجهی را به سمتِ آن سرازیر کند، می‌تواند هم صاحب کافی‌شاپ و هم طراح آن را در سود خوبی سهیم کند. اگر طراح شما فقط به فکر این است که پرزرق‌ و برق‌ترین نما و دکوراسیونِ شهر را برای کافی‌شاپ شما دست‌ و پا کند، بهتر است فکر موفقیت و پولدار شدن را از سرتان بیرون کنید. 

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار