کد خبر: 357

یونیت های سرمایشی و گرمایشی نصب شونده در پشت بام

یونیت های یکپارچه (در قالب یک پکیج) که در پشت بام ساختمان ها و فروشگاه ها قرار میگیرند

یونیت های یکپارچه (در قالب یک پکیج) که در پشت بام ساختمان ها و فروشگاه ها قرار میگیرند

اغلب برای مجموعه های یک یا دو طبقه مناسب هستند و به عنوان خنک کننده یا سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار میگیرند. این سیستم ها اغلب خنک کننده های الکتریکیِ مجهز به سیستم گرمایشی از طریق مقاومت الکتریکی، گاز یا بنزین یا با طراحیِ پمپ حرارتی هستند. توصیه میشود که پیش از خریداری و نصب این یونیت ها، ابتدا در مورد هزینه های نصب و هرینه های مصرف انرژی و تعمیر و نگهداری آنها بررسی شود.

در این سیستم ها در صورتی که آب لوله کشی از زمین در دسترس نباشد، از کندانسورهای خنک شونده با هوا استفاده می شود. با این حال در اغلب مناطق، تمهیداتی اندیشیده میشود تا کمتر از گردش یکطرفه ی آب شهری برای کندانسورها (یعنی انتقال گرمای مازاد تولید شده در کندانسورها به جریان آب شهری که از مجاورت آنها عبور میکند به منظور خنک نمودن کندانسور، که البته این آب معمولاً به منبع خاصی بازمیگردد و مجدداً پس از خنک شدن، به جریان کندانسور هدایت میشود) و همچنین منبع آب حفاظت شده در برج های خنک کننده استفاده شود.

با اینکه یونیت های خنک کننده ی خنک شونده با آب معمولاً به لحاظ کارکرد مقرون به صرفه تر از یونیت های خنک شونده با هوا هستند، اما هزینه های تعمیر و نگهداریِ مازاد که در در برج های خنک کننده تحمیل میشوند، تا حدی منجر به این شده که مصارفِ این یونیت ها به فروشگاه های بزرگ یا به عنوان بخشی از سیستم های مرکزیِ مجتمع های تجاری چندطبقه محدود شود.

منبع : http://smud.apogee.net

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار