کد خبر: 351

طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران-قسمت چهارم

در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در قسمت هایی که مربوط به مشتریان است در این قسمت صحبت خواهیم کرد:

در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در قسمت هایی که مربوط به مشتریان است در این قسمت صحبت خواهیم کرد:

  طراحی سالن غذاخوری رستوران: هنگام طراحی سالن غذاخوری رستوران، چند سؤال مطرح می شود: از میز و صندلی استفاده کنیم یا مبلمان رستوران؟ از چیدمان باز استفاده کنیم یا چیدمان بسته و خصوصی؟ از رنگ های روشن استفاده کنیم یا تیره؟ از مبلمان و لوازم نصب شدنیِ مدرن استفاده کنیم یا قدیمی و کلاسیک؟ پاسخ به این سؤالات بستگی به این دارد که رستوران را برای چه قشری از مشتریان راه اندازی میکنید. البته بهتر است که آمیزه ای از همهء این ویژگی ها را در رستوران تان رعایت کنید تا مشتریانی از همهء اقشار جامعه را به سمت رستوران تان جذب کنید.

سالن غذاخوری مناسب به گونه ای طراحی می شود که مشتریان از درب ورودی تا کافی شاپ رستوران و از کافی شاپ تا سالن غذاخوری و تا لابی و آشپزخانه بتوانند رفت و آمد روان و آسانی را تجربه کنند. فضاهای محصور شده ای که حد و مرزهای هر نقطه از رستوران را مشخص میکنند، امکان برگزاری مهمانی ها و ضیافت های شام را با کیفیت مطلوب فراهم میکنند. در بسیاری از موارد، ترکیبی از میز و صندلی ها، میز و مبل های اختصاصی Booths، میزهای بزرگ چند نفره و فضاهای خانوادگی و خصوصی،  باعث جذابیت بیشتر و افزایش درآمد رستوران خواهد شد.

طراحی کافی شاپ رستوران: بین طراحی رستوران و کافی شاپِ آن باید همانگی وجود داشته باشد. در عین حال باید طراحی کافی شاپ به گونه ای باشد که تجربه ای متفاوت با رستوران را برای مشتریانی که از رستوران به کافی شاپ می روند فراهم کند. کافی شاپ میتواند هم به رستوران شما جلوه بهتری ببخشد، و هم با طراحی خاص خود میتواند فروش را بالا ببرد.

سرویس بهداشتی: اغلب رستوران ها اهمیت چندانی به این بخش نمی دهند در حالی که در اکثر مواقع مشتریان به این قسمت هم مراجعه دارند. تجهیزات و لوازم نصب شده در سرویس بهداشتی رستوران باید حس تمیزی و راحتی را به مشتری القا کنند. سرویس بهداشتی بدون اینکه از فضای سالن غذاخوری بکاهد، باید از وسعت کافی برخودار باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار