کد خبر: 348

طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران-قسمت اول

اهدافی که برای کسب و کار و به ویژه برای رستوران خود ترسیم میکنید تعیین میکند که از چه نوع طراحی و ساختاری برای هر یک از قسمت های آن استفاده می کنید.

اهدافی که برای کسب و کار و به ویژه برای رستوران خود ترسیم میکنید تعیین میکند که از چه نوع طراحی و ساختاری برای هر یک از قسمت های آن استفاده می کنید.

هرچه اهدافی که تعیین میکنید وسیع تر باشند، برای انتخاب تجهیزاتی که برای دکوراسیون داخلی آن استفاده میکنید بایستی از منابع و تأمین کننده های بیشتری درخواست تجهیزات و خدمات کنید. بین منو غذاها، سطح و قشر مشتریان تان و قیمت هایی که برای مواد غذایی و خدمات تان در نظر میگیرید باید با طراحی رستوران و تجهیزات و ملزوماتی که برای دکوراسیون آن به کار میگیرید هماهنگی داشته باشد. تجهیزات و ملزوماتی هم که برای دکوراسیون و طراحی رستوران تان انتخاب میکنید باید با هم جفت و جور باشند. هیچ یک از تجهیزات دکوراسیون بکاررفته در فروشگاه نباید برجسته تر از بقیه به نظر برسد مگر اینکه با طرح و برنامه قبلی این اتفاق افتاده باشد.

هزینه ها: میان بُر زدن و سر و ته هزینه ها را زدن و به نوعی سمبل کردن کارهای دکوراسیون برای صرفه جویی، شاید در ابتدا وسوسه انگیز به نظر برسد اما این قضیه در بلندمدت میتواند دردسرساز باشد و مجبورتان کند که بعد از مدتی مجبور به نوسازی و تغییراتی در ساختار طراحی داخلی دکوراسیون تان شوید. مثل هر سرمایه گذاری دیگری، در مورد فرآیند دکوراسیون هم باید چشم اندازی ده تا بیست ساله را در نظر داشته باشید. هزینه ها باید به سمتی سرازیر شوند که در انتها درآمدزایی داشته باشند. در مورد رستوران ها، این هزینه ها باید روی لابی، درب ورودی، کافی شاپِ رستوران و سالن غذاخوری متمرکز شوند. در مجموع اینکه بسته با سطح و کلاس رستوران، مشتریان باید هم از غذا لذت ببرند و هم محیط آرام، تمیز و راحتی را تجربه کنند.

فضای اختصاص داده شده: نوع و اندازهء ملک تجاری اجاره یا خریداری شده تعیین کنندهء فضای تخصیص داده شده برای رستوران است. اینکه برای کدام قسمت از رستوران، چه مقدار از این فضا اختصاص داده شود داستان دیگری است. در حالت استاندارد، بخش قابل توجهی از این فضا به آشپزخانه، نگهداری مواد غذایی و تجهیزات و لوازم اختصاص داده شود. در ضمن، فضایی هم برای پرسنل و مدیر رستوران باید منظور شود. در غیر این صورت، اولویت با فضاهایی است که قرار است درآمدزایی داشته باشند مثل سالن غذاخوری، کافی شاپِ رستوران و جایگاه مهماندار. این موارد باید آنقدر بزرگ باشند که هدفی را که برای آن طراحی می شوند تحقق ببخشند، یعنی درآمدزایی و سودآوری.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار