کد خبر: 331

فناوری هایی که خرید حضوری را متحول خواهند کرد-قسمت دوم

در مطلب شماره ۱ این مقاله، به مواردی از این فناوری ها اشاره کردیم و در اینجا فناوری های دیگر را نیز مورد بررسی قرار میدهیم:

فناوری های نوین در راستای ارتقاء سطح کیفیِ خدمات ارائه شده در فروشگاه های خرده فروشی به مشتریان پیش می روند تا با افزایش سطح رضایت مشتریان، علاوه بر رقابت با فروشگاه های سرشناس فعال در فروش و خدمات اینترنتی، بتوانند از حضور مکرر و مستمر مشتریان در فضاهای فروشگاهی بهره مند شوند.

در مطلب شماره ۱ این مقاله، به مواردی از این فناوری ها اشاره کردیم و در اینجا فناوری های دیگر را نیز مورد بررسی قرار میدهیم:

۱. Panasonic Powershelf

 

حس بسیار وحشتناکی است وقتی هنگام تهیه شام دیرهنگام، متوجه می شوید که یکی از مواد اولیه ی اساسی مورد نیاز برای شام را ندارید و شتابان به سمت سوپرمارکت یا نزدیکترین فروشگاه خرده فروشی می روید و متوجه می شوید آنها نیز ماده اولیه ای را که نیاز داشتید ندارند.

فناوری Powershelf پاناسونیک بطور غیرمستقیم این مشکل را حل کرده است. این فناوری به خرده فروشان کمک میکند تا کمتر با موجودیِ

«صفر» کالاهایشان مواجه شوند. در این سیستم، یک «کفی»، یعنی چیزی مثل زیربشقابی یا پادری کوچک، که به فشار و وزنی که به آن اِعمال می شود حساس است روی قفسه های فروشگاه قرار داده می شود. وقتی مشتری آخرین عدد از یک کالا را از روی قفسه برمیدارد و دیگر کالایی وجود ندارد که وزنی از سوی آن کالا به این کفی وارد شود، یک پیامک به متصدی فروشگاه ارسال می شود مبنی بر اینکه باید قفسه ی آن کالای خاص را (که به اتمام رسیده است) شارژ کند.

این فناوری دارای برچسب قیمت گذاری دیجیتال نیز هست و به خرده فروش این امکان را میدهد که هر زمان که لازم باشد قیمت روی محصولات را تغییر دهد. بطور مثال اگر تعداد زیادی موز در انبار فروشگاه موجود باشد که باید قبل از فاسد شدن به فروش بروند، خرده فروش میتواند بلافاصله قیمت روی موزهای عرضه شده را کاهش دهد. خرده فروش میتواند در همه ی شعبه های فروشگاه یا فقط در شعبه ی خاصی این تغییر قیمت را اِعمال کند. این امکان بسیار پرکاربردتر و آسان تر از تغییر برچسب های قیمت کاغذی بر روی محصولات است، به ویژه وقتی که خرده فروش ناچار است قیمت هزاران قلم کالای عرضه شده در کالاهایشان را تغییر دهد.

۲. Shelfbucks

اطلاعات موجود نشان میدهند که مشتریان امروزه قبل از خرید هر کالایی، ابتدا در مورد آن در اینترنت تحقیق میکنند و اطلاعات جامعی در مورد آن کسب میکنند تا در نهایت در مورد خرید آن تصمیم گیری کنند. برنامه ی Shelfbucks به شما کمک میکند تا همان تحقیقی را که در فضای اینترنت در مورد کالای مورد نظرتان انجام میدهید در فضای داخل فروشگاه انجام دهید.

البته هر فروشگاه میتواند این سیستم را به صورت اپلیکیشن هایی با نام و برند خود به مشتریانش ارائه کند. مشتری میتواند تلفن همراه خود را (که مجهز به این اپلیکیشن است) در مقابل حسگر روی هر قفسه نگه دارد و و به مجموعه ی وسیعی از اطلاعات مربوط به کالاهای روی قفسه دسترسی پیدا کند. علاوه بر این اطلاعات، مشتری میتواند به میزان تخفیف ارائه شده برای هر کالا دسترسی پیدا کند.

با اینکه بسیاری از بسیاری از فروشگاه ها با بهره گیری از سیستم های ارتباطی، از طریق پیام رسانی به تلفن های همراه مشتریان به آنها بن تخفیف ارائه میکنند، اما سازندگان Shelfbucks معتقدند که این روش در نهایت با ارسال ایمیل های Spam به مشتریان هیچ تفاوتی ندارد.در عوض با این سیستم و اپلیکیشن های مربوط به آن میتوان مشتری را فعالانه با تحقیق و بررسی کالاهای عرضه شده و بن های تخفیف ارائه شده برای هر کدام درگیر نمود. به ویژه اینکه این تشکیلات جایگاه خاصی برای کسانی دارد که به «حریم خصوصی» بودنِ تلفن های همراه مشتریان معتقدند و اینکه ارسال پیام ها و ایمیل های تبلیغاتی و بن های تخفیف به تلفن های همراه مشتریان را در واقع تجاوز به این حریم خصوصی میدانند.

ترجمه : ریتیل ایران

منبع : http://www.brightlabs.com.au

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار