کد خبر: 330

فناوری هایی که خرید حضوری را متحول خواهند کرد-قسمت اول

با توجه به اینکه خرید اینترنتی هر روز بیش از بیش مورد توجه مشتریان آنلاین قرار میگیرد، مدیران و صاحبان فروشگاه ها در جستجوی شیوه هایی هستند که بر جذابیت خرید حضوری از فروشگاه ها بیافزایند و آن را گیراتر و آسان تر کنند.

با توجه به اینکه خرید اینترنتی هر روز بیش از بیش مورد توجه مشتریان آنلاین قرار میگیرد، مدیران و صاحبان فروشگاه ها در جستجوی شیوه هایی هستند که بر جذابیت خرید حضوری از فروشگاه ها بیافزایند و آن را گیراتر و آسان تر کنند.

اخیراً چند مورد از فناوری های روز در حوزه فروشگاه و خرده فروشی در یکی از نمایشگاه های ایالات متحده در معرض دید و معرفی قرار گرفتند که البته برخی در حال حاضر در معدودی از فروشگاه ها بکار گرفته شده اند و برخی دیگر بعید به نظر می رسد که در آینده نزدیک در فروشگاه ها رایج شوند و کاربری عمومی بیابند.

۱. Toshiba TcxAmplify

 

به زبان ساده، این فناوری به شما امکان میدهد که با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود، مثل یک صندوقدار مستقل، هزینه ی خریدهایتان را برآورد و پرداخت کنید. با استفاده از این فناوری توشیبا، هر یک از کالاهایی را که داخل سبد یا چرخ خریدتان قرار میدهید، اسکن

میکنید و وقتی خریدتان به پایان رسید، کافیست تلفن همراهتان را در مقابل یک کامپیوتر تکان دهید. در این حالت، همه ی خریدهایی که انجام داده اید به صورت فهرست در صفحه نمایش کامپیتر ظاهر می شود، چنانکه گویی از درگاهِ صندوق پرداخت های سابق عبور کرده و توسط صندوقدار محاسبه شده اند. برنامه تخفیف نیز قبلاً روی این سیستم نصب شده است و بر اساس حجم و دفعات خریدتان محاسبه می شود. (البته اغلب از شما خواسته می شود که کارت باشگاه مشتریان خود را به سیستم معرفی کنید). پس از این مرحله میتوانید از طریق کارت نقدی یا از طریق برنامه هایی مانند Apple Pay هزینه را پرداخت کنید.

این فناوری از بروز بسیاری از مشکلاتی را در صندوق های فروشگاهی سابق دیده می شد، از جمله اجبار مشتریان به ایستادن در صف های طولانی و اشتباهات احتمالیِ صندوقداران، جلوگیری میکند. البته اشکالی که به این برنامه وارد است، الزام مشتریان به دانلود و نصب کردن اپلیکیشن مربوط به آن است که اغلب مشتریان فقط به دانلود اپلیکیشن برندهای مورد علاقه شان واکنش نشان میدهند.

۲. Intel MemoMi MemoryMirror

 

آیا تا به حال پیش آمده است که بافتنی یا پیراهنی را امتحان کنید اما نتوانید در مورد انتخاب رنگ آن تصمیم قاطعانه ای بگیرید؟ از آینه ی هوشمند شرکت Intel کمک بگیرید که در حال حاضر در معدودی از فروشگاه ها راه اندازی شده است. با استفاده از این فناوری، مشتری میتواند با حرکت دادن دستش در حالت های مختلف رنگ لباس مورد علاقه اش را در حالی که خود را در این آینه هوشمند نگاه میکند تغییر دهد. حتی این امکان فراهم شده است که رنگ لباس مورد نظر را به صورت Side By Side در آینده در تن خود ببیند و مناسب بودن هر یک از رنگ ها را با دیگری مقایسه کند. یعنی رنگ نیمه ی راست بدنش با نیمه چپ در مورد پوشاک خاصی بطور همزمان متفاوت باشد تا امکان مقایسه ی دو رنگ وجود داشته باشد.

 

تغییر و سوییچ کردن رنگ لباس هایی که مشتری در آینده رنگ آنها را تغییر میدهد بسیار سریع تر از موارد مشابه اتفاق می افتد و حتی چین و چروک هایی که در لباس بوجود می آید و حرکات لباس در تن مشتری بسیار طبیعی جلوه میکند. البته مشاهده شده است که در مورد شبیه سازی برخی رنگ ها در داخل آینه، این سیستم نقطه ضعف هایی دارد، از جمله در نمایش قرمز مایل به نارنجی که به رنگ قرمز ماشین آتش نشانی نمایش میدهد.

سایر فناوری ها را در قسمت دوم این مطلب مطالعه نمایید.

ترجمه در : ریتیل ایران

منبع : www.washingtonpost.com

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار