کد خبر: 329

صندوق های پرداخت فروشگاهیِ آینده بر روی دسته ی چرخ خرید فروشگاه!

خرده فروشان اخیراً تجهیزات و سیستم های متنوعی را برای تسهیل و تسریع خدمات ارائه شده به مشتریان در حوزه ی پرداخت هزینه ی خریدهای انجام شده (صندوق فروشگاهی) طراحی و به بازار عرضه کرده اند.

کاهش دوندگی های خرید هفتگیِ مشتریان برای ترغیب آنها به ماندن و خرید کردن

خرده فروشان اخیراً تجهیزات و سیستم های متنوعی را برای تسهیل و تسریع خدمات ارائه شده به مشتریان در حوزه ی پرداخت هزینه ی خریدهای انجام شده (صندوق فروشگاهی) طراحی و به بازار عرضه کرده اند.

 سایت هایی مانند Home Depot و Starbucks امکاناتی را برای تسهیل پرداخت ها فراهم آورده اند.

وسیله ای که به تلفن های همراه هوشمند شبیه است باعث رضایت بیشترِ خریداران – و همچنین خرده فروشان-  شده است. این وسیله که میتواند روی قسمت بالاییِ دسته ی چرخ خرید فروشگاهی سوار و نصب شود، کالاهای خریداری شده توسط مشتری را که داخل سبد یا چرخ خرید قرار میگیرند اسکن و ثبت میکند.

 

از آنجایی که این صندوق پرداخت همراه از ایستادن طولانی مدت مشتریان در صف های پرداخت فروشگاه ها جلوگیری میکند، بسیار مورد پسند مشتریان است. خرده فروشان هم از آن جهت که با این دستگاه، مشتریان تمایل بیشتری به خرید کردن پیدا میکنند به آن علاقمندند!

در فروشگاه های مجهز به این سیستم که Scan It نام دارد، مشتریان دستگاه اسکنِر را در طول مسیر خریدشان در فروشگاه با خود حمل میکنند. در هر مرحله که مشتری کالایی را در سبد یا چرخ خرید خود قرار میدهد، این دستگاه حساب خریدهای انجام شده را در خود نگه میدارد و محاسبه میکند و هر جا که سقف و شرایط خرید اجازه بدهد، بن تخفیف برای مشتری صادر میکند. بطور مثال، اسکنر با ثبت خریدِ قهوه توسط مشتری، بن تخفیفی را برای کافی مِیت یا کریمِر Creamer خریداری شده صادر میکند.

مشتریان با آپلود کردن صورتحساب خریدشان در پایگاه خودپرداخت شخصی شان، هزینه خرید را می پردازند. به گفته شرکت ارائه کننده ی این سیستم، مشتریانی که از آن استفاده کرده اند، ۱۰ درصد بیش از حد متوسط معمول خرید کرده اند. در مدتی که مشتری در فضای

فروشگاه مشغول خرید است، این دستگاه با هر بار پیشنهاد کوپن تخفیف، حدود ۱۲ بار اجازه ی پرداخت را به مشتری میدهد.

طی سالهای گذشته فروشگاه های خرده فروشی به دلیل افزایش استفاده از فروشگاه های آنلاین به شدت در مضیقه قرار داشته اند. زیرا مشتریان میتوانستند قیمت های آنها را با قیمت همان محصولات در فروشگاه های رقیب جستجو و مقایسه کنند. اما اکنون فروشگاه ها با بکارگیری این فناوری ها، به جنگ با فروش های آنلاین خود رفته اند.

 

افزایش ۱۰ درصدی خرید هنگام استفاده از این سیستم را میتوان به ارائه ی هدفمند کوپن های تخفیف و ابزار کنترل و مدیریت خرید که در اختیار مشتریان قرار میدهد مرتبط دانست.

علاوه بر این میتوان پرسنل فروشگاه را به ابزاری در تلفن های همراه شان مجهز کرد که موجودی فروشگاه و انبار را در رابطه با هر یک از کالاها و متناسب با میزان خرید هر یک از کالاها ارزیابی کنند و در صورت نیاز سفارش دهند.

سیستم های خرید و پرداخت مشابهی نیز در فروشگاه های مختلف بکار میروند که از آن جمله میتوان به First Phone و Scan-as-you-go اشاره نمود. در سیستم Scan-It پس از پایان خرید مشتری،

با دو حق انتخاب روبرو می شود: اول اینکه صورتحساب خود را آپلود و پرداخت کند یا گزینه ی «دستگاه را به صندوقدار فروشگاه تحویل دهید» را دنبال کند که در حالت دوم ممکن است ناچار باشد مدتی در صف انتظار بایستد. البته اغلب این زمان انتظار بسیار کوتاه است زیرا دستگاه بلافاصله بعد از اتمام خرید، کالاها را اسکن و مبلغ پرداختی را محاسبه کرده است.

با استفاده از این دستگاه میتوان بلافاصله در قالب شبکه فروشگاهی، در مورد موجود بودن یا نبودن کالای خاصی استعلام گرفت. بطور مثال اگر مشتری ۶ عدد بالشتک برای مبلمان خود بخواهد و فقط سه عدد در فروشگاه موجود باشد، دیگر نیازی نیست که مدیر فروش فروشگاه در کامپیتر شخصی اش بگردد و به دنبال کالای مورد نشز باشد. کافیست از طریق این سیستم درخواستِ ۳ عدد بالشتک مبلمان را با سایر شعب اشتراک گذاری کند تا کالای مورد نظر مشتری از یکی از شعب تأمین شود.

شرکت های ارائه کننده ی این سیستم ها و نرم افزارها معتقدند که در آینده ی نزدیک، این سیستم ها جای خریدهای آنلاین را خواهند گرفت و از این رو، در پی این هستند که امکان دانلود و نصب این اپلیکیشن ها را از طریق اینترنت بر روی تلفن های هوشمند مشتریان خود فراهم کنند.

 

منبع : www.wsj.com/articles

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار