کد خبر: 323

تأثیر رنگ‌ها در فروشگاه خرده‌فروشی، رستوران و کافی‌شاپ

رنگ‌ها یکی از ابزارهایی هستند که همه‌ی خرده‌فروش‌ها، رستوران‌ها، قنادی‌ها و … می‌توانند برای تأثیر روانی بر مشتریان خود از آن استفاده کنند، و اتفاقاً این کار را نیز انجام داده و می‌دهند.

رنگ‌ها یکی از ابزارهایی هستند که همه‌ی خرده‌فروش‌ها، رستوران‌ها، قنادی‌ها و … می‌توانند برای تأثیر روانی بر مشتریان خود از آن استفاده کنند، و اتفاقاً این کار را نیز انجام داده و می‌دهند. 

اگر رنگ‌های به‌کاررفته در دکوراسیون و طراحی فروشگاه و … با بسته‌بندی کالاها، نحوه‌ی عرضه و نمایش آن‌ها در قفسه‌ها و ویترین‌ها و همچنین نورپردازیِ فضای فروشگاه هماهنگیِ لازم را داشته باشد، می‌توانند موفقیتِ فعالیتِ آن فروشگاه را تضمین کنند. اهمیتی ندارد که چقدر فروشگاه خرده‌فروشی، رستوران، کافی‌شاپ یا قنادیِ شما رنگارنگ و جذاب است، بلکه انسجام و هماهنگیِ رنگ‌ها با دکوراسیونِ آن است که تعیین‌کننده است.

رنگ‌ها نقطه‌ی مرکزیِ این انسجام در فروشگاه شما هستند. چرا که ما بطور غریزی و ناخودآگاهانه به رنگ‌ها واکنش نشان می‌دهیم. با دیدن رنگ قرمز می‌ایستیم و با رنگ سبز حرکت می‌کنیم. ذهن ما در مقابل رنگ‌ها شرطی شده است و فروشگاه‌های خرده‌فروشی، کافی‌شاپ‌ها و … باید هم به بُعد فیزیولوژیکی تأثیر رنگ‌ها و هم به تأثیر روانشناختی آنها بر انسان توجه کنند. اما چرا ما به رنگ‌ها واکنش نشان می‌دهیم؟

ما به رنگ‌ها واکنش نشان می‌دهیم چون آنها به ما کمک می‌کنند تا درک و برداشتِ خاصی از محیط اطراف‌مان داشته باشیم. در واقع حدود ۸۰ درصد از داده‌های محیط اطراف از طریق چشم‌ها به مغز ما می‌رسد. بنابراین وقتی رنگ‌ها از طریق حواس بینایی، ما را به یادِ پدیده یا اتفاق آشنایی می‌اندازند، به‌لحاظ غریزی احساس راحتیِ بیشتری می‌کنیم. برای مثال، با دیدن رنگ آبی، به یاد آسمان می‌افتیم و از نظر روانی احساس آرامش می‌کنیم. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از بیمارستان‌ها و زندان‌ها برای کنترل رفتار بیماران و زندانیان، از رنگ‌های خاصی استفاده می‌کنند.

روانشناسی رنگ‌ها توضیح می‌دهد که چرا مردم در محیط‌های سبز رنگ احساس آرامش بیشتری دارند و چرا وزنه‌برداران و بدن‌سازان در سال‌های ورزشیِ آبی‌رنگ عملکرد بهتری دارند. به همین دلیل است که برخی تولیدکننده‌های رنگ، برچسب اطلاعات هر رنگ را ضمیمه‌ی هر رنگ می‌کنند و خواص درمانیِ آن را در آن ذکر می‌کنند.

همه‌ی ما در واکنش به رنگ‌ها اشتراکاتی داریم اما به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و اعتقادی، تفاوت‌هایی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. برای مثال در کشورهای غربی، رنگ سفید، رنگ ازدواج است اما سفید در کشور چین، نشانه‌ی مرگ است. در کشور برزیل، بنفش رنگِ مرگ است. رنگ زرد در کشور چین رنگی مقدس و مورد احترام است، حال آنکه در کشور یونان، نشانِ غصه و اندوه و در کشور فرانسه نشان‌دهنده‌ی حسادت است.

همه‌ی ما با دیدنِ رنگ قرمز، تپش قلب می‌گیریم و فشار خون‌مان بالا می‌رود. برعکس، اگر به فضایی نگاه کنیم که بخش اعظمِ آن را با سفید و خاکستری رنگ‌آمیزی کرده‌اند، خسته و مضطرب و عصبی می‌شویم و حوصله‌مان سر می‌رود. اطلاع و استفاده از این نکات مرتبط با رنگ‌ها در فضای فروشگاه‌های خرده‌فروشی، قنادی‌ها، کافی‌شاپ‌ها و … می‌تواند مشتری را به داخل بکشاند و او را به خرج کردن ترغیب کند.

البته تصور نکنید که با انتخاب رنگ مناسب، همه چیز روبراه می‌شود! شما باید مشخص کنید که مشتریان مورد نظر شما از چه گروه هستند؟ در چه گروه سِنی قرار می‌گیرند؟ کودک؟ نوجوان؟ سی و چند ساله؟ مسن؟ موفقیت هر فروشگاه بستگی به این دارد که مشتری به خودِ کالاهای عرضه شده و هم به محیط و فضای فروشگاه چه واکنشی نشان می‌دهد. کافی‌ست نتوانید بین رنگ فضای مورد نظر و مشتریانِ خود تناسبی ایجاد کنید. در این صورت هیچ ارتباطی بین برندهای شما و مشتریان برقرار نخواهد شد.

تأثیر رنگ‌ها تا رستوران‌ها و فست‌فودها (خرده‌فروشی‌های مواد غذایی) نیز کشید شده است. در فست‌فود‌ها از رنگ‌های زنده مانند قرمز و نارنجی استفاده می‌شود تا ما را به ”زود خوردن و زود رفتن“ ترغیب کنند. برعکس در رستوران‌های لوکس، از رنگ‌های آرامش‌بخش استفاده می‌کنند تا مشتریان را به ”این دست و آن دست کردن“ ترغیب کنند؛ اینکه غذا را با آرامش بخورند، و چند دقیقه بعد یک نوشیدنی یا دسر نیز سفارش دهند!

مشاهده شده که برخی از فروشگاه‌های خرده‌فروشی، رستوران‌ها و قنادی‌ها از موکت‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های خاص برای کف‌پوش فضای خود استفاده می‌کنند و از همان درب ورودی نصب می‌شود، چون مشتریان در همان بدو ورود به فروشگاه، خود را با هر چیزی که در داخلِ فضای فروشگاه، رستوران، قنادی و … وجود دارد هماهنگ می‌کنند. استفاده از طرح‌های خاص بر روی این کف‌پوش‌ها می‌تواند در ناخودآگاه مشتریان، مسیری را برای راه رفتن ترسیم کند و آنها را به سمت و سوی مورد نظر بکشاند.

با علمِ به تأثیر رنگ‌ها بر ذهن و روانِِ مشتریان، می‌توان حس گرما، صمیمیت، اعتماد، آرامش یا هیجان را در آنها القاء نمود و از این طریق، میزان فروش را مورد تغییر و نوسانات چشمگیر قرار داد.

منبع : www.retailcustomerexperience.com

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار