کد خبر: 287

نمایشگرهای دیجیتال : تلفیق خریدِ Online و Offline – قسمت دوم

در مقاله‌ی شماره ۱ ، در این باره صحبت کردیم که با وجود گسترش روزافزون فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین، اهمیت و جایگاه قدرتمند فروشگاه‌های حضوری همچنان به قوت خود باقی‌ست

در مقاله‌ی شماره ۱ ، در این باره صحبت کردیم که با وجود گسترش روزافزون فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین، اهمیت و جایگاه قدرتمند فروشگاه‌های حضوری همچنان به قوت خود باقی‌ست و این فروشگاه‌ها سعی دارند علی‌رغم سهم چشمگیری که از بازار خرده‌فروشی دارند، با استفاده از فناوری‌های نوین در این حوزه، هم جایگاه خود را در میان مشتریان استحکام ببخشند و هم سهم بیشتری از بازار خرده‌فروشی را از آنِ خود کنند.

 گفتیم که یکی از این فناوری‌ها که کاربرد بسیار گسترده‌ای را در میان فروشگاه‌های حضوری به حود اختصاص داده، صفحات نمایشگر هوشمند است که در این‌جا قصد داریم موارد دیگری را از کاربرد این فناوری در صنعت خرده‌فروشی اشاره کنیم:

 

  نمایشگر نواری شرکت مایکروسافت  

وقتی پای نمایشگرهای مدرن و هوشمند به میان می‌آید، شرکت مایکروسافت حرف تازه و متفاوتی برای گفتن دارد. نمایشگرهای جدید این شرکت به شکل نوارهای باریکی هستند که دور تا دورِ فروشگاه مثل روبانی باریک نصب می‌شوند، انگار که نواری را به دورِ کادو می‌پیچند. دو سرِ این نمایشگرِ نواری، پس از نصب بر روی فروشگاه، در نهایت به هم می‌رسد و قادر است تصاویری را به صورت حلقه‌ای با کیفیت LCD به نمایش بگذارد. 

سِرور بکاررفته در این نمایشگر، وظیفه‌ی تنظیم زمان‌بندیِ تصاویر نمایش‌داده‌شده را به عهده دارد تا همانند اطلاعاتِ یک‌دستی که بر روی صفحات نمایشگرِ اعلامیه‌ای (مانند قیمت‌ها، فهرست آیتم‌ها و …) ظاهر می‌شوند، با هم هماهنگ باشند و به‌صورت پیوسته به دنبال هم نمایش داده شوند و شکاف و خللی بین تصاویر مشاهده نشود.

 

سیستم دستیار شخصیِ eBay  

eBay اپلیکیشن خاصی را طراحی کرده است که تمام سلایق و علاقمندی‌های مشتریان را هنگامی که خرید آنلاین انجام می‌دهند زیر نظر دارد و اطلاعات جامعی را در مورد اولویت‌هایی که مشتریان در خریدهای آنلاینِ خود جستجو می‌کنند جمع‌آوری می‌کند و هر گاه هر یک از مشتریان به فروشگاه خرده‌فروشیِ حضوری، مثل سوپرمارکت و هایپرمارکت، مراجعه می‌کند، سیستم ضمن شناسایی مشتری، اطلاعات جامع مربوط به علاقمندی‌ها و اولویت‌های او را در اختیار پرسنل فروشگاه حضوری قرار می‌دهد. 

بنابراین این سیستم در حال مکالمه‌ی همیشگی با مشتری است و از خریدهای او مطلع بوده و چنانچه، برای مثال، مشتری به‌تازگی کفش جیر قهوه‌ای رنگی را خریداری کرده باشد، به محض ورود او به فضای فروشگاه، این اطلاعات در اختیار پرسنل قرار می‌گیرد تا آنها شلوارها و پیراهن‌هایی را که احتمالاً با کفش‌های او هماهنگ هستند به او پیشنهاد کنند.

به گفته‌ی یکی از مدیرانِ طراح این فناوری، ”تا پیش از این، اگر مشتری به فروشگاه مراجعه می‌کرد و خریدی انجام نمیداد، پرسنل فروشگاه حتی از حضورِ او بی‌خبر می‌ماندند، اما اکنون با اطلاعات جامعی که از مشتریان داریم، می‌توانیم در فضای بزرگ و رقابتیِ بازار خرده‌فروشی، موفق‌تر از گذشته باشیم.“

 

منبع : www.time.com

ترجمه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار