کد خبر: 281

برندسازی در صنعت کافی‌شاپ از دیدِ یک طراح – قسمت سوم

در این‌ قسمت به ۶ مورد از مؤثرترین نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌توانند به شما در طراحی، اجرا و خلق فضایی تأثیرگذار، بر اساس انتظاراتی که از کافی‌شاپ خود دارید، کمک کنند…

در این‌ قسمت به ۶ مورد از مؤثرترین نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌توانند به شما در طراحی، اجرا و خلق فضایی تأثیرگذار، بر اساس انتظاراتی که از کافی‌شاپ خود دارید، کمک کنند…

۱. کافی‌شاپ شما، صحنه‌ی نمایش شماست

کافی‌شاپ شما، یا هر فروشگاهی که برای ارائه‌ی محصولات و خدمات دارید، صحنه‌ی نمایش شماست. صندلی‌های بلندی که دور تا دور میز پیشخوان چیده‌اید نشان‌دهنده‌ی این هستند که شما و کافی‌شاپ‌تان به کافی‌شاپ‌داری مسلط هستید و به عنوان یک هنر به آن اهمیت می‌دهید. طراح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌هایی که در فضای کافی‌شاپ‌تان بکار برده‌اید اصالت برندِ کافی‌‌شاپ و قهوه‌هایی را که به مشتری‌ها ارائه می‌کنید به نمایش می‌گذارند. مهارت‌های کافی‌شاپ‌داریِ خود را در معرض دیدِ مشتریان قرار دهید؛ اما چگونه؟ با ذوق، سلیقه، دقت و توجهی که با هر فنجان از قهوه‌ای که جلوی مشتری می‌گذارید می‌آمیزید تا آن را به یک فنجان قهوه‌ی کم‌نظیر مبدل کنید. این همان نکته‌ای است که با آن به مشتری یاد می‌دهید که طعم و کیفیت یک فنجان قهوه‌ را که با تخصص و ذوق و عشق تهیه شده به خاطر بسپارد.

از لحظه‌ای که مشتری پا به کافی‌شاپ شما می‌گذارد تا لحظه‌ای که از درب آن خارج می‌شود، تمرکز شما باید روی به‌رخ‌کشیدنِ هنر کافی‌شاپ‌داری و نمایشِ بی‌عیب و نقص تهیه‌ی فنجان قهوه‌ی به‌یادماندنی‌تان باشد. به مردم نشان دهید که چطور می‌توان یک فنجان قهوه‌ی را با تخصص، ذوق، هنر و عشق آمیخت و آماده کرد. به این ترتیب می‌توانید آنها را ترغیب کنید که چیزهای تازه‌ای را تجربه کنند. همین هنر، عشق، تخصص، ذوق و نوآوری را باید در طرحی که برای فضای داخلی و دکوراسیون کافی‌شاپ خود در نظر می‌گیرید رعایت کنید و روی آن متمرکز شوید.

 

۲. مشتریان با چشم‌هایشان می‌خورند!

چشم آدم‌ها با معده‌شان مرتبط است! به همین دلیل است که نمایش تصویری (از طریق عکس) غذاها و خوراکی‌ها در منوی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، احتمال موفقیت آنها را بسیار بالا می‌بَرد. بنابراین با استفاده از تصاویر جذاب و وسوسه‌انگیز از دسرها و نوشیدنی‌هایتان، ذائقه و حواس چشایی و بویایی مشتریان را تحریک کنید.

 

۳. با مشتری صریح باشید.

استفاده از تصاویر جذاب و وسوسه‌انگیز نباید فقط به منو محدود شود. همه‌ی دیوارها، درب‌ها و اجزای فضای کافی‌‌شاپ شما، بستری مناسب برای به نمایش گذاشتن پیام‌های معنادار شما به مشتریان‌تان هستند تا بتوانید درباره‌ی نوشیدنی‌ها، دسرها و سایر خدمات‌تان با آنها از طریق تصاویر به گفتگو بنشینید. هر از گاهی، بدون صرف هزینه‌های زیاد می‌توانید طرح‌ها و تصاویر بکاررفته در کافی‌شاپ خود را تغییر دهید تا هم تنوع ایجاد کنید و هم به روز باشید.

دلیلی ندارد که تصاویری که استفاده می‌کنید حتما زیبا و جذاب باشند. همین که فقط پیامی تفکربرانگیز یا ترغیب‌کننده را در آنها القاء کنند و آنها را به تصمیم‌گیری برای صرف نوشیدنی یا قهوه‌ی خاصی برانگیزند کافیست. از این تصاویر استفاده کنید تا نشان دهید چقدر حرفه‌ای و باسلیقه هستید و قهوه‌ها و نوشیدنی‌هایتان چقدر خوشمزه هستند و چه تجربه‌ی خوشایندی را می‌توانند به همراه داشته باشند. گاهی گزینه‌های بسیاری که در منوی کافی‌شاپ خود ارائه کرده‌اید می‌توانند مشتری را سردرگم کنند اما با این تصاویر هدفمند می‌توانید انتخاب را برای مشتری راحت‌تر کنید.

 

۴. ببینید، بپسندید، بخرید!

اصلی که باید در طراحی هر نوع فضای کسب‌وکاری مورد توجه قرار گیرد این است: ”ببینید، بپسندید، بخرید!“ استفاده از طراح‌ها و تصاویر تبلیغاتی و وسوسه‌انگیز باعث فروش کالا یا خدمات می‌شود. این طرح‌ها و تصاویر باید ساده، قابل فهم، در معرض دید، جذاب و ترغیب‌کننده باشند و اطلاعات شفافی را در اختیار مشتری قرار دهند. طرح‌ها و تصاویری که از این ویژگی‌ها برخوردارند می‌توانند روی تصمیم مشتری تأثیر بگذارند و به سودآوری بیشترِ کافی‌شاپ یا هر کسب‌وکار دیگری منجر شوند.

 

۵. به جزئیات فضای کافی‌شاپ توجه کنید

هیچ وقت قدرت تأثیرگذاریِ نورپردازی و روشنایی مناسب را در فضای کافی‌شاپ دستِ کم نگیرید. با نورپردازی خوب می‌توانید فضای کافی‌شاپ را دگرگون کنید، به آن حس بدهید و نگاه و ذهن مشتری را به سمتی که می‌خواهید هدایت کنید. روی نورپردازی تأکید کردیم چون این یکی از فاکتورهایی است که اغلب از سوی مدیران و صاحبان کافی‌شاپ‌ها نادیده گرفته می‌شود یا بودجه‌ی ناچیزی به آن اختصاص می‌یابد.

 

۶. همه مشتریان را دور میز جمع کنید

مشتریان دقیقاً می‌دانند از کافی‌شاپ و فضای آن و دورِ هم جمع شدن‌ها چه می‌خواهند و این فضا باید خواسته‌های آنها را برآورده کند. فضای کافی‌‌شاپ باید با جذابیت‌های خود به مشتریان این انگیزه و اشتیاق را القاء کند که در هر شرایطی، به هر مناسبتی، و در حال و روحیه‌ای که دارند، بهانه‌ای برای حضور در کافی‌شاپ داشته باشند. طراحی انعطاف‌پذیر و چیدمان هوشمندانه‌ی میزها و صندلی‌ها در کنار هم فضایی را تشکیل می‌دهند که هم مشتریانی که دوست دارند در جایی خلوت و دنج یک نوشیدنی صرف کنند و هم مشتریانی که مایلند دور هم جمع شوند و سر و صدا و گفتگویی داشته باشند بتوانند شرایط مورد انتظار خود را در اختیار داشته باشند.

طراحیِ تجاری دو هدف را دنبال می‌کند: جذابیت و فروش. چنانچه در هر مرحله از فرآیند طراحی، به هر دو این فاکتور توجه شود، هم به انتظارات مشتریان پاسخ داده می‌شود و هم صاحبان کسب‌وکار به سود دلخواه خود می‌رسند.

منبع: www.scaa.org

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار