کد خبر: 280

برندسازی در صنعت کافی‌شاپ از دیدِ یک طراح – قسمت دوم

کافی‌شاپی موفق است که بتواند همه‌ی آن فاکتورها و ویژگی‌هایی را که یک برند در فضایی سه‌بعدی ارائه می‌کند، در خود بگنجاند

کافی‌شاپی موفق است که بتواند همه‌ی آن فاکتورها و ویژگی‌هایی را که یک برند در فضایی سه‌بعدی ارائه می‌کند، در خود بگنجاند، که البته این ویژگی‌ها و فاکتورها، تنها به دکوراسیون داخلی جذاب و دل‌فریب محدود نمی‌شود، بلکه شامل خدمات‌رسانی عالی به مشتری، محصولات باکیفیت، کارایی هوشمندانه و به‌یادماندنی پرسنل و تجسم بخشیدن به ایده‌هایی نوآورانه و برند-محور از طریق طرح‌ها و نقش‌های گرافیکی نیز می‌شود.

 برای خلق فضایی تأثیرگذار، عوامل گوناگونی دست به دست هم می‌دهند که باید در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کنند، و در غیر این صورت، به‌تدریج شکاف‌هایی در کسب‌وکار ایجاد می‌شود و به پیکره‌ی آن صدمه می‌زند و اینجاست که می‌گوییم کافی‌شاپ سوددهی ندارد یا دارد ضرر می‌دهد. رعایت موارد و نکاتی که در ادامه می‌آوریم برای موفقیت این حوزه از کسب‌وکار ضروری هستند:

 

از همان ابتدا، هدف شما و مشتریان‌تان باید یکی باشد

منظور این است که وقتی طراح و مجری دکوراسیون کافی‌شاپ دست‌به‌کار می‌شود، باید تصویر ذهنیِ او با خواسته‌ی مشتری هم‌جهت باشد. برای اینکه بتوانید فضایی را طراحی کنید که گوی سبقت را از رقبایتان برباید؛ این‌که نه تنها با طرح خود، چشم هر مشتری‌ای را خیره کند و تجربه‌ی دیداریِ خوشایندی را در ذهن او ثبت کند، بلکه باعث شود که ”پاخور“ کافی‌شاپ بالا برود و آن را به برندی پول‌ساز تبدیل کند. اگر طراح و مجری دکوراسیون شما فقط به این فکر است که جذاب‌ترین دکوراسیونِ شهر را برای کافی‌شاپ شما دست و پا کند، بهتر است بی‌خیالش شوید!

 

سلیقه‌ و ذائقه‌ی مشتری باید در کانون توجه باشد

فضا و دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ باید برای مشتری مثل یک دستکش باشد؛ یعنی از همه لحاظ مطابق با خواسته و انتظارات و ذائقه و سلیقه‌ی مشتری طراحی و ساخته شود: چه به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، عرفی و معیارهای جغرافیایی. مشتریان امروز بسیار تیز و باهوش هستند و نسبت به برندها و ساختارهایی که انعکاس‌دهنده‌ی دیدگاه‌ها و سلائق آنها در دنیای اطراف خود باشند اشتیاق نشان می‌دهند و از آنها استقبال می‌کنند، بر خلاف طرح‌های پیش‌ساخته و کلیشه‌ای که چندان توجه آنها را جلب نمی‌کنند. بنابراین، طرح و ظاهر کافی‌شاپ شما نباید کپی و تقلیدی از سایر کافی‌شاپ‌ها باشد، بلکه فضایی که انتخاب کرده‌اید و منطقه و محیطی که کافی‌شاپ شما در آن قرار خواهد گرفت، تعیین می‌کند که چه نوع دکوراسیون و شکل و شمایلی را برای آن طراحی و اجرا کنید. گاهی با کوچکترین تغییرات در فضای کافی‌شاپ خود می‌توانید تمایز شگرفی را در ظاهر آن در مقایسه با سایر کافی‌شاپ‌ها ایجاد کنید و مطمئن باشید که مشتریان متوجه این وجه تمایز خواهند شد و به ریزبینی و نکته‌سنجیِ شما احترام خواهند گذاشت.

 

مشتری در سفرِ درون‌کافی‌شاپیِ خود چه می‌بیند؟

این خیلی مهم است که مشتری در مسیری که در فضای درون کافی‌شاپ طی می‌کند، چه می‌بیند و چطور با این فضا ارتباط برقرار می‌کند و چه حسی از آن می‌گیرد. این سفر از همان لحظه‌ای آغاز می‌شود که مشتری از خیابان عبور می‌کند و به طرف درب ورودی کافی‌شاپ شما می‌آید، از درب عبور می‌کند و در فضای درون کافی‌شاپ به دنبال جای مناسبی برای نشستن می‌گردد. چیزهایی که مشتری در هر نقطه از کافی‌شاپ شما می‌بیند، روی تصمیماتی که می‌گیرد اثر می‌گذارد. بنابراین هنگام طراحی و ساخت فضا و دکوراسیون کافی‌شاپ، باید خودمان را به جای مشتری بگذاریم و ببینیم که او از بیرون و درون کافی‌شاپ چه چیزهایی را می‌بیند و چه حسی در او القاء می‌شود و این حس به چه واکنش و تصمیمی در او منجر خواهد شد.

با علم به این حس‌ها و تصمیم‌هاست که می‌توانیم به درستی تعیین کنیم که طراحی فضای داخلی، چیدمان اجزاء و تجهیزات در سرتاسر فضای موجود، میز و صندلی‌های مقابل پیشخوان، طرح و نقش‌های گرافیکی و ارتباط آنها با مشتری، و همچنین نوع و کیفیت خدمات‌رسانی به مشتری چگونه باید باشد. با اشراف کامل به این جزئیات است که می‌توانیم از همان لحظه‌ی ورود مشتری به فضای کافی‌شاپ، کاری کنیم که برند ما با او گفتگو کند، خود را به او بشناساند و روی تصمیماتی که مشتری در هر لحظه و برای مراجعات بعدیِ خود خواهد گرفت تأثیر بگذارد.

 

باید بین طراحی فضای کافی‌شاپ و کارکردِ آن هماهنگی و انسجام وجود داشته باشد

اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ را با دانه‌های قهوه یا پاکت‌ها و بسته‌بندی‌های قهوه و نسکافه تزئین کنید و بسازید، برای نگهداری آنها در محل خود و روی دیوارها از لوازم و تجهیزات محکم و بااستقامت استفاده کنید، چون هر لحظه فرو ریختن یا افتادنِ هر یک از اجزاء دکوراسیون کافی‌شاپ شما، یعنی به هم ریختگی محیط و از دست دادن مشتریان‌تان.

دکوراسیون کافی‌شاپ شما، یا هر کسب و کار دیگری که تصمیم دارید راه‌اندازی کنید، زبانِ گویای شما و کسب‌وکارتان با مشتری است. هر نکته‌ای که حساب‌شده رعایت می‌کنید و هر هزینه‌ای که برای بهبود این فضا صرف می‌کنید، می‌تواند به فصیح و بلیغ شدن و شفافیتِ این گفتگو بین فضای کافی‌شاپ شما و مشتریان کمک کند و از شما برند قدرتمندتر و بی‌رقیب‌تری بسازد. در قسمت سوم این مطلب، به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما در ساختن برندی ریشه‌دارتر کمک می‌کند. 

 

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

منبع: www.scaa.org

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار