کد خبر: 279

برندسازی در صنعت کافی‌شاپ از دیدِ یک طراح – قسمت اول

مقوله‌ی طراحی کافی‌شاپ تنها به آراسته و جذاب کردنِ محیط و فضای کافی‌شاپ یا ارائه‌ی بهترین و خوشمزه‌ترین قهوه به مشتریان خلاصه نمی‌شود. وقتی از طراحی فضای کافی‌شاپ صحبت می‌کنیم

مقوله‌ی طراحی کافی‌شاپ تنها به آراسته و جذاب کردنِ محیط و فضای کافی‌شاپ یا ارائه‌ی بهترین و خوشمزه‌ترین قهوه به مشتریان خلاصه نمی‌شود. وقتی از طراحی فضای کافی‌شاپ صحبت می‌کنیم، منظور فراهم کردن شرایط و فضا و خدماتی است که مشتری را به اظهار ذوق و هیجان از حس خوبی که از حضور در کافی‌شاپ شما پیدا کرده وادارَد و اینکه حضورِ هر مشتری، مهر تأیید دیگری باشد که به برند کافی‌شاپ شما زده می‌شود و ریشه و جایگاه شما را به عنوان برندی در حوزه‌ی کافی‌شاپ استحکام می‌بخشد.

 ما برای مراجعان‌مان که در تهیه‌ی خوشمزه‌ترین قهوه‌ها تخصص دارند در سراسر دنیا کافی‌شاپ‌های جذابی را طراحی کرده و ساخته‌ایم. ما قهوه‌نوش‌های قهاری هم هستیم که این مسئله، ما را به مشتریان ثابت و بازارِ هدفِ برندهایی که برایشان کافی‌شاپ ساخته‌ایم تبدیل کرده است. اما مشکلی که بسیاری از کافی‌شاپ‌ها امروزه با آن دست به گریبان هستند این است که ”عشقِ قهوه‌“هایی مثل ما، نمی‌توانیم به راحتی کافی‌شاپ دلخواه خود را انتخاب کنیم. چرا؟ چون به اصطلاح ”دست، زیاد شده“ و ما قهوه‌نوش‌ها با تعدد و تنوع بالای کافی‌شاپ‌ها روبرو هستیم که روز به روز هم بر تعدادشان افزوده می‌شود.

با ورود متخصصان و افراد کارکشته در زمینه‌ی کافی‌شاپ، شاهد بازاری پررونق اما شلوغ و رقابتی در این عرصه هستیم، چنان‌که در گوشه و کنار شهر، کافی‌شاپ‌های بزرگ و قدرتمندی را می‌بینیم که سعی دارند گوی سبقت را از دیگران بربایند. سؤال اینجاست که چه فاکتورهایی باعث می‌شوند که شما به عنوان مشتری، برند خاصی از کافی‌شاپ را بر سایر کافی‌شاپ‌ها ترجیح دهید؟ سؤال دیگر این‌که ما، به عنوان طراحان و مجریان فضاهای کافی‌شاپ، چگونه می‌توانیم با استفاده از مهارت، تجربه و تخصص خود، فضایی را برای شما طراحی و اجرا کنیم که شما به عنوان برندی سرشناس و موفق در عرصه‌ی کافی‌شاپ‌ بدرخشید؟ 

ما در طی سال‌ها فعالیت در زمینه‌ی طراحی و اجرای فضاهای رستوران و کافی‌شاپ، بارها با مراجعانی برخورد کرده‌ایم که درباره طرحی که برای کافی‌شاپ خود در نظر دارند و فاکتورهایی که برای ایجاد فضایی جذاب برای مشتریان خود باید در نظر بگیرند به نوعی سردرگم بودند. ما به این عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که تا این حد به جزئیات توجه نکنند، بلکه یک قدم به عقب بردارند و از بالا به تمامِ پیکره‌ی این حوزه، یعنی کافی‌شاپ‌داری نگاه کنند تا متوجه شوند که این فضای خاص، در ظاهرِ خود، چه حرف‌هایی را باید برای مشتریان داشته باشد.

 

در قسمت دوم این مطلب، به نکاتی کاربردی در این رابطه خواهیم پرداخت.

 

  

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

منبع: www.scaa.org

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار