کد خبر: 273

طراحی و چیدمان فضای رستوران – قسمت چهارم

به دنبال نکاتی که در مورد اِلمان‌های طراحی و چیدمان فضای رستوران در سه قسمت پیشینِ این مطلب مورد بررسی قرار دادیم، در این شماره به موارد دیگری می‌پردازیم.

به دنبال نکاتی که در مورد اِلمان‌های طراحی و چیدمان فضای رستوران در سه قسمت پیشینِ این مطلب مورد بررسی قرار دادیم، در این شماره به موارد دیگری می‌پردازیم.

محل استراحت پرسنل: در هر رستوران باید فضایی در نظر گرفته شود تا پرسنل بتوانند در آن جمع شوند، لوازم شخصی‌شان را در آن قرار دهند، لباس‌هایشان را در آن بیاویزند، استراحت کنند و …. همچنین باید اتاقی در نظر گرفته شود که پرسنل بتوانند در آن جمع شوند تا درباره‌ی سیاست‌های مدیریتی و اجراییِ رستوران به آنها اطلاع‌رسانی شود و اگر مدیر رستوران قصد دارد نکته‌ای را با آنها مطرح کند، بتواند در آنجا با آنها ملاقات و گفتگو کند. بهتر است این اتاق نزدیک به آشپزخانه واقع شود.

سالن غذاخوری: به گزارش ریتیل ایران   هنگام طراحی دکوراسیون و چیدمان سالن غذاخوری در رستوران، چند سؤال مطرح می‌شود. محل میزهای کوچک و میزهای بلندِ سرتاسری و صندلی‌های آنها کجاست؟ فضا را باز طراحی کنیم یا به هم فشرده و دنج؟ از رنگ‌های روشن استفاده کنیم یا تیره؟ از طراحی و سازه‌های مدرن و امروزین استفاده کنیم یا سنتی؟ جواب به این سوالات را نوعِ مشتریانی که قرار است در رستوران‌تان از آنها پذیرایی کنید تعیین می‌کنند. در این رابطه، نکته‌ی بسیار مهم این است که میانه‌روی در پیش بگیرید تا نه سیخ بسوزد و نه کباب! بدین معنی که در طراحی دکوراسیون فضای رستوران‌تان، کمی از هر دو گزینه را در نظر بگیرید تا رستوران‌تان برای همه‌ی سلیقه‌ها جذابیت داشته باشد و به همه‌ی نیازهای مشتریان پاسخ دهد.

سالن غذاخوری باید یک جریانِ عادی و روان ایجاد کند؛ جریانی که از ورودی و لابی آغاز می‌شود و تا خودِ سالن غذاخوری و تا آشپزخانه ادامه پیدا می‌کند. در سالن غذاخوری، بخش‌های انحصاری و پارتیشن‌بندی شده، فضای مناسبی را برای مهمانی‌های خصوصی و ضیافت‌ها فراهم می‌کنند. در موارد بسیاری دیده شده است که ترکیبی مناسب و متناسب از میزهای چندنفره، میزهای بلند، فضاهای باز و فضاهای اختصاصی و پارتیشن‌بندی شده می‌تواند درآمدِ رستوران را به میزان چشمگیری افزایش دهد.

کافی‌شاپ: کافی‌شاپ و فضا و دکوراسیون کافی‌شاپ هم باید با فضای سایر بخش‌های رستوران هماهنگ باشد. با این حال، کافی‌شاپ باید بتواند فضایی دنج و اختصاصی و راحت برای مشتریانی باشد که فضایی متفاوت را برای تجربه‌ی یک نوشیدنی یا دسرِ متفاوت و به‌یادماندنی جستجو می‌کنند. یک کافی‌شاپ می‌تواند علاوه بر ارضای این ذوق در مشتریان، به لحاظ بصری نیز جذب‌شان کند و آنها را به داخل رستوران بکشاند و نمایی جذاب و وسوسه‌انگیز از نوشیدنی‌ها و دسرها را به نمایش بگذارد.

سرویس بهداشتی: سرویس‌های بهداشتی رستوران از جمله مواردی هستند که در طراحی رستوران اهمیت چندانی به آنها مبذول نمی‌شود. بسیاری از مشتریانی که صرف غذا، نوشیدنی یا دسر را در رستوران تجربه می‌کنند، از سرویس بهداشتی هم استفاده می‌کنند. این سرویس بهداشتی و لوازم و تجهیزاتی که در آن بکاررفته است باید بتواند همان حسِ بهداشت، تمیزی و باسلیقه‌گی را به مشتری القاء کند. در ضمن، فضای سرویس بهداشتی باید به شکلی باشد که مشتریان را معطل نکند و بتواند در آنِ واحد به چند مشتری سرویس دهد، علاوه بر اینکه نباید سایر بخش‌های رستوران را محدود کند و از سالن غذاخوری فاصله‌ی کافی داشته باشد.

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه  ریتیل ایران

منبع: www.allfoodbusiness.com

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار