کد خبر: 260

از هر ۱۰ خرده فروش ۸ نفر به داشتن فضای فیزیکی کسب و کار معتقدند!

از هر ۱۰ خرده فروش ۸ نفر به داشتن فضای فیزیکی کسب و کار معتقدند، اما تنها نیمی از مشتریان با آنها هم عقیده اند!

از هر ۱۰ خرده فروش ۸ نفر به داشتن فضای فیزیکی کسب و کار معتقدند، اما تنها نیمی از مشتریان با آنها هم عقیده اند!

مطالعات بین المللی اخیر Capgemini نشان داده که ۸۰ درصد خرده فروشان و تنها ۴۵ درصد مشتریان باور دارند که وجود مغازه فیزیکی همچنان از مقدسات این صنعت محسوب میشود.

شرکت مشاور Digital Transformation Institute در یک نظر سنجی میان ۶۰۰۰ مصرف کننده و ۵۰۰ خرده فروش از امریکا, چین, و هفت کشور اروپایی به این نتیجه رسید که مصرف کنندگان خیلی بیشتر از تجار بزرگ صنعت خرده فروشی درگیر دنیای خرید مجازی و فروشگاه های آنلاین هستند.

به گزارش ریتیل ایران یکی دیگر از نتایج جالب این نظر سنجی ها این بود که در بخش مساله ساختمانی در امریکا کمترین درصد نارضایتی بین مشتریان هست که آمار ۲۹% در مقایسه با ۵۴% در سوئد و ۴۹% در اسپانیانشانگر این حقیقت است.

در بخش دیگری از نتایج این نظر سنجی ها ۷ از هر ۱۰ خریدار گفتند که همچنان دوست دارند اجناس را از نزدیک لمس کرده و ببینند تا به راحتی خرید کنند, اما همگی بر این باور بودند که مغازه ها باید بیشتر وارد دنیای دیجیتال شده و از امکاناتی چون قابلیت برسی انبار به صورت مکانیزه و …. بهرمند شوند تا برای مشتریان خاطره بهتری از خرید به جا بگذارند.

به گفته Kees Jacobs مدیر خرده فروشی Capgemini “نکته قابل توجه از نتایج این تحقیقات این است که مغازه ها همچنان نقش مهمی در دنیای خرده فروشی بازی میکنند اما همگی در طی سالهای نزدیک آینده با علامت سوال بزرگی رو به رو خواهند شد که نسل جدید فضاهای خرده فروشی چه ظاهری دارند؟”

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار