کد خبر: 249

کیوسک‌های خرده فروشی گزینه‌هایی برای ویترین فروشگاه‌های خرده‌فروشی – قسمت اول

کیوسک‌ها یا دکه‌های خرده‌فروشی، گزینه‌های پرطرفدار و محبوبی برای ویترین خرده‌فروش‌هایی هستند که قصد دارند فضایی کم‌هزینه و موقتی برای خرده‌فروشی راه‌اندازی کنند که پاخور بالایی داشته باشد.

کیوسک‌ها یا دکه‌های خرده‌فروشی، گزینه‌های پرطرفدار و محبوبی برای ویترین خرده‌فروش‌هایی هستند که قصد دارند فضایی کم‌هزینه و موقتی برای خرده‌فروشی راه‌اندازی کنند که پاخور بالایی داشته باشد.

 این فضاها که مثل چرخ‌دستی‌های کوچک هستند را می‌توان در مجتمع‌های تجاری، هایپرمارکت‌ها، مرکز خریدها، فرودگاه‌ها، مجتمع‌هایی ورزشی بزرگ یا حتی در فروشگاه‌های خرده‌فروشی دیگر یافت. ضمن اینکه با ورود دستگاه‌های پوز سیار به حوزه خرده‌فروشی، شاهد آسان‌تر شدن فعالیت برای این کیوسک‌ها هستیم.

در بسیاری از موارد، تمام پیکره فروشگاه خرده‌فروشی، فقط در یک کیوسک یا دکه خلاصه شده است. در سایر فروشگاه‌ها، این کیوسک یا دکه، ادامه‌ی فروشگاه اصلی و صرفاً بخشی از آن است و علاوه بر اینکه کالاهای خاص خود را عرضه می‌کند، به‌نوعی هم تبلیغی برای برند فروشگاه محسوب می‌شود. بعضی از این دکه‌های خرده‌فروشی، درآمدهای کلانی دارند. برخی از آنها سالانه بیش از یک میلیون دلار درآمد دارند. سودآوری برخی از آنها به ازای هر مترمربع از فضایی که به فروش کالاهایشان اختصاص می‌دهند بسیار چشمگیر و باورنکردنی است.

گاهی خرده‌فروش‌ها ترجیح می‌دهند که قبل از راه‌اندازی فروشگاه خرده‌فروشی دائمی خود، ابتدا دکه و کیوسک خرده‌فروشی را در فضای مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید طبقاتی راه‌اندازی کنند و با این سبک از خرده‌فروشی آشنا شوند و بازدهی آن را بسنجند. این نوع کسب‌وکار آزمایشی گاهی می‌تواند بسیار مناسب باشد چرا که می‌توانید فضای محدودی را برای مدت محدودی اجاره کنید و میزان بازدهی آن منطقه را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که آیا در بلندمدت برای شما به‌صرفه است یا نه.

اگر چند میلیون تومان برای ارزیابی منطقه و فضای مورد نظرتان هزینه کنید، می‌توانید از هزینه‌های سرسام‌آوری که ممکن است در صورت مناسب و سودآور نبودن فضا و منطقه به شما تحمیل شود جلوگیری کنید. چرا که در صورت سودآور نبودن فضای انتخابی‌تان، اگر قرارداد بلندمدت تنظیم کرده باشید، انصراف از ادامه قرارداد می‌تواند مشمول جرایم و خسارت‌هایی شود. از طرف دیگر، اگر بدون راه‌اندازی دکه و کیوسک، مستقیماً سراغ ویترین دائمی فروشگاهی رفته باشید و هزینه‌ای هم بابت دکوراسیون و ساخت آن متحمل شده باشید، در این صورت، هزینه‌هایتان چند برابر خواهد شد.

ادامه این مقاله را در قسمت بعدی دنبال خواهیم کرد.

 

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار