کد خبر: 240

پلانوگرام‌های فروشگاه‌های خرده‌فروشی – قسمت اول

آشنایی با پلانوگرام فروشگاه خرده‌فروشی

پلانوگرام، شکل یا نموداری بصری است که نشان می‌دهد هر یک از کالاها در کدام نقطه از فروشگاه باید قرار بگیرد. این طرح‌واره‌ها نه تنها فلوچارتی را برای هر گروه از محصولات در بخش‌های مختلف فروشگاه ارائه می‌کنند، بلکه بطور دقیق مشخص می‌کند که هر کالا در کدام ردیف و در کدام قفسه قرار گرفته است. 

 البته میزان پیچیدگی پلانوگرام بستگی به این دارد که فروشگاه چه وسعتی دارد، حجم کار و فروش در آن چقدر بالاست، از چه نرم‌افزاری برای تنظیم پلانوگرام استفاده می‌شود و نیازهای مدیر/ صاحب و پرسنل فروشگاه، چه حدی از پیچیدگی را برای پلانوگرام می‌طلبد.

پلانوگرام می‌تواند فقط تصویری ساده را تشکیل دهد که در آن فقط تصویر هر نوع از کالاها، به ترتیب و بر اساس بخش‌هایی که برای هر یک مشخص شده است مشاهده می‌شود و جزئیات دیگری ارائه نمی‌کند. اما در نوع پیچیده‌تر آن، شماره راهرو، قفسه، ردیف قفسه و طبقه‌ی آن، و شماره قلابی که برای مثال نوع مشخصی از لباس از آن باید آویخته شود مشخص می‌شود. بدین ترتیب، بر اساس میزان پیچیدگی هر پلانوگرام، مشتری و پرسنل می‌توانند دسترسی آسان‌تری به محل قرارگیری هر کالا داشته باشند.

 

تنظیم و تدوین پلانوگرام

فروشگاه‌های خرده‌فروشی بزرگ و رده‌بالا، معمولاً متخصصانی را در زمینه بازاریابی و تبلیغات بصری به‌کار می‌گیرند تا در طراحی و تنظیم پلانوگرام‌ها با آنها همکاری داشته باشند. برخی فروشگاه‌های خرده‌فروشی نیز طراحان پلانوگرام مختص خودشان را دارند. به دلیل بالا بودن هزینه نرم‌افزارهای طراحی و ایجاد پلانوگرام، اغلب خرده‌فروش‌ها به نرم‌افزارهای وورد و اکسل و گاهی کاغذ و خودکار رضایت می‌دهند تا بتوانند آرایش و چیدمان قفسه‌ها و کالاهایشان را ترسیم و تنظیم کنند. البته ممکن است کمی زمان‌بر باشد اما اگر با دقت انجام شود می‌تواند بسیار نتیجه‌بخش باشد.

با بالا رفتن حرارت رقابت در بازار، فروشنده‌ها، توزیع‌کننده‌ها و تأمین‌کننده‌ها برای شناسایی و استفاده از روش‌های مؤثرتر بازاریابی و تبلیغات برای عرضه کالاهایشان گوش‌به‌زنگ شده‌اند. این تمایل شدید و گوش‌به‌زنگ بودن بنگاه‌ها باعث شده که آنها به ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی، پلانوگرام‌ها و علائم و پیام‌های اطلاع‌رسانی و انگیزشی برتر در محل عرضه کالا (قفسه‌ها) دسترسی پیدا کنند و آنها را مستقیماً در اختیار فروشگاه‌های خرده‌فروشی قرار دهند. برای مثال، شرکت تبلیغاتی و بازاریابی Envirosell توانسته‌ است بهترین نقاط فروش را در فروشگاه‌های خرده‌فروشی شناسایی کند. این شرکت با قرار دادن دوربین‌هایی  در نقاط مختلف فروشگاه‌ها و مطالعه و بررسی رفتارهای مشتریان، موفق به طراحی پلانوگرامی شده است که نشان می‌دهد مشتریان به چه نقاطی از فضای فروشگاه، بیشتر نگاه می‌کنند.

واضح است که نقاطی از فروشگاه که بیشترین نگاه‌های مشتریان را دریافت می‌کند، به بیشترین فروش منجر خواهد شد. نکته جالب در تحقیقی که این شرکت روی فروشگاه‌های خرده‌فروشی انجام داد این است که این نقاط پُ بازدید در فضای فروشگاهی، همیشه قسمت ابتدایی و انتهایی ردیف‌های قفسه‌ها نیستند. نکته‌ای که محققان متوجه شدند این است که محل قرارگیری کالاها تأثیری فزاینده و تصاعدی روی فروش آنها می‌گذارد. و این یافته، مُهر تأییدی است بر اهمیت و لزوم بکارگیری پلانوگرام کاربردی در چیدمان کالاها.

دنباله این مبحث را در بخش دوم این مطلب دنبال کنید.

 

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار