کد خبر: 236

ترس از شکست، بزرگترین مانعِ شما در مسیرِ موفقیت- قسمت اول

همیشه توجه به این نکته مهم است که هیچ گاه هیچ مانعی نمیتواند سدِ راه پیشرفتِ شما در جهت دستیابی به زندگیِ ایده آل و رویایی تان شود

همیشه توجه به این نکته مهم است که هیچ گاه هیچ مانعی نمیتواند سدِ راه پیشرفتِ شما در جهت دستیابی به زندگیِ ایده آل و رویایی تان شود- همان زندگیِ رویایی ای که از لحظه ی شروع به کارتان به عنوان مدیر، کارفرما یا کارآفرین، شب و روز به آن اندیشیده اید. ما در دوره و زمانه ی حوادث و رویدادهای غیرمترقبه و باورنکردنی زندگی میکنیم.

امروزه ما به دانش، اطلاعات و ابزارها و فناوری هایی دسترسی داریم که دستیابی به هر آنچه را که زمانی برای بسیاری از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار کاملاً دور از دسترس به نظر میرسید، امکان پذیر نموده است. امروزه دسترسی به اینترنت، شبکه های اجتماعی، پاد-کَست ها، کتاب های چاپی و مجازی، فایل های ویدئویی و بسیاری از ابزار اطلاع رسانی و آموزشی، هر گونه شک و تردید را برای راه اندازیِ یک کسب و کار موفقیت آمیز و سودآور از میان برداشته است. امروز ما به منابع و امکاناتی دسترسی داریم که به ما کمک میکنند تا موانع دست و پاگیر را از مسیر پیشرفت و رونقِ کسب و کارمان، آنچنان که در گذشته شاهد بودیم، برداریم.

هرچند، با وجود دسترسی به این حجم عظیم از اطلاعات و ابزارهای فناوری محور، بسیاری از مردم به راه اندازیِ کسب و کارهایی مبادرت می ورزند که فقط و فقط میتوان گفت که «وجود دارند» و مدام درجا میزنند و پیشرفت و موفقیتی را تجربه نمیکنند. هیچ چشم اندازِ توسعه جویانه و بلندپروازانه ای را برای کسب و کارشان متصور نیستند، چون باور ذهنی شان این است که چنین زندگیِ رویایی و ایده آلی به هیچ وجه امکان پذیر و شدنی نیست. دلیلِ این امر، ترسِ این کارفرمایان و صاحبانِ کسب و کار از شکست خوردن است که باعث میشود نتوانند خودباوری و اعتماد به نفسِ لازم را برای دست به کار شدن در خود ایجاد کنند. هر یک از ما به نوعی از ترس از شکست دست به گریبان هستیم و همین ترس، ما را از شروع به کار و رشد و پیشرفتِ کسب و کارمان باز میدارد. در اینجا به سه کانالی اشاره میکنیم که این ترس از طریقِ آنها واردِ فرآیندِ مدیریتِ کسب و کارمان میشود و آن را به سراشیبیِ رکود می اندازد:

 

ترس، به تقویتِ باورهای دست و پا گیر دامن میزند.

 

هر کارآفرین و کارفرمایی، برای دستیابی به موفقیت و سودآوری در کسب و کارش، چاره ای ندارد جز اینکه به باورهای دست و پا گیرش غلبه کند تا بتواند قدم های بلندپروازانه و نتیجه بخشی بردارد. این باورها ریشه در درکِ نادرستِ ما از واقعیات محیط اطرافمان دارند که باعث میشوند نتوانیم زیرِ پای خود را محکم احساس کنیم و قدم های بلندپروازانه و توسعه طلبانه برداریم. ترس از شکست، باورهای تعارض برانگیزِ ریشه دار در ذهن ما را تقویت میکنند و در بلندمدت متقاعدمان میکنند که آن باورهای مبتنی بر ترس و اضطراب، واقعیت دارند و هر لحظه ممکن است اتفاق دهند- در حالی که به واقع اینطور نیست.

راهِ غلبه بر ترس از شکست و شکست دادنِ باورهای محدودکننده و دست و پاگیر این است که دست به کار شوید و اقداماتی بر خلافِ آنها انجام دهید. تغییر فقط هنگامی در زندگی تان رخ میدهد که خودتان باور داشته باشید هیچ چیز غیرممکن نیست. درست هنگامی که دست به کار میشوید و کاری را که از همه مشکل تر به نظر میرسد انجام میدهید، اینجاست که باور میکنید اگر بخواهید و قدم بردارید، هر کاری امکان پذیر است. اگر میخواهید به ترسی غلبه کنید، بطور مستمر و مداوم، کارهایی را انجام دهید که آن ترس، شما را از انجامِ آنها نهی میکند. کافی است برنامه ریزی داشته باشید و بی مهابا و بی ترس و تردید اجرا و پیگیری اش کنید و فقط از این طریق میتوانید موفقیت و درآمدزاییِ کسب و کارتان را تضمین کنید.

ادامه ی مبحث را در قسمتِ دوم این مطلب مطالعه نمایید.

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.entrepreneur.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار