کد خبر: 235

مهم‌ترین ارکان بازاریابی و تبلیغات دیداری – قسمت سوم

در بخش های قبلی این مطلب، به سه نکته درباره افزایش تأثیر و بهره‌وری علائم و سازه‌های بازاریابی و تبلیغات دیداری (بصری) پرداختیم

 در بخش های قبلی این مطلب، به سه نکته درباره افزایش تأثیر و بهره‌وری علائم و سازه‌های بازاریابی و تبلیغات دیداری (بصری) پرداختیم که می‌توانند با کمترین هزینه، بیشترین محرک و انگیزه را در مشتری برای خرید القاء کنند. در این مطلب نیز به دو مورد دیگر اشاره خواهیم کرد. 

  ۱. بیشترین کالای ممکن را در معرض دید مشتری قرار دهید

علائم و تابلوهایی که برای تبلیغ در داخل و خارج فضای فروشگاه‌تان نصب می‌کنید باید بتوانند توجه مشتری را به سمت بیشترین مقدار کالای عرضه شده در فروشگاه‌تان متمرکز کنند. اما این کالاها، با وجود زیاد بود تعداد و مقدارشان، نباید آشفته و به هم ریخته به نظر برسند و برای مشتری زننده باشند. علت این است که مشتریان هر چه کالاهای بیشتری را در کانون دید خود داشته باشند، بیشتر هم خرید می‌کنند. سعی کنید تا جایی که شکل و اندازه فضای فروشگاه‌تان اجازه می‌دهد از قفسه‌بندی‌های منحنی‌شکل و دورانی (دایره‌‌ای شکل) استفاده کنید.

وقتی مشتری در میان این قفسه‌ها قرار میگیرد، تعداد زیادی کالا را در گستره‌ی دید خود خواهد داشت. در نقاطی هم که ناچارید از قفسه‌های مستطیلی و سنتی استفاده کنید، انتهای هر ردیف قفسه را آن‌قدر با علائم و تابلوهای جهت‌دار انباشته کنید تا مشتری احساس کند که باید بایستد و چشم‌هایش به سمت نقاطی که کالاهای بسیاری عرضه شده‌اند هدایت شود. البته مراقب باشید کالاهای فراوانی که در معرض نمایش گذاشته‌اید، برای مشتریان و رفت و آمد آنها دست‌وپاگیر نباشد. مشتری باید با فضایی مرتب و منضبط روبرو شود و بتواند به راحتی در جهاتی که مایل است حرکت کند.

۲. از فضاهای خالی فروشگاه به‌درستی استفاده کنید

به گزارش ریتیل ایران در همه فروشگاه‌ها، فضاهایی پیدا می‌شوند بدون استفاده مانده‌اند یا استفاده زیادی از آنها نمی‌شود. یکی از این فضاها، فضایی است که بین قفسه‌های عرضه کالاها و سقف فروشگاه قرار دارد. اگر در فروشگاه شما چنین فضای خالی‌ای در دسترس است، وقت آن رسیده که از آن درست استفاده کنید. می‌توانید در این فضا، علائمی را نصب کنید یا بیاویزید که اطلاعاتی را که درباره کالا یا برندی که در زیرشان قرار دارد به مشتری ارائه دهند. همچنین می‌توانید تعریف و تمجیدهای سایر مشتریانی را که کالای خاصی را خریداری و از آن استفاده کرده و آن را به دیگران هم توصیه کرده‌اند را در فضای خالی بالای قفسه‌های مربوطه بچسبانید یا بیاویزید.

یکی دیگر از کاربردهای این فضاهای بلااستفاده، نصب یا آویختن پوسترها، تابلوها و تصاویری است که بتوانند بین کالاهای عرضه‌شده و زندگی مشتریان، ارتباط برقرار کنند، به نحوی که مشتری بتواند خود را در حال استفاده از آن کالا تجسم کند و احساس خوب مرتبط با آن را تجربه کند. این می‌تواند در مشتری انگیزه قدرتمندی برای انتخاب و خرید آن کالا ایجاد کند. برای مثال، فروشگاهی که مبلمان عرضه می‌کند، می‌تواند در فضای خالی بالای یک سرویس مبل، تصویر یا پوستری از خانواده‌ای را نصب کند که روی این سرویس مبل لم داده‌اند و در کنار یکدیگر احساس آرامش می‌کنند.

تمام این نکاتی که در قالب این سه مقاله درباره‌شان صحبت کردیم، در عین سادگی و کم‌هزینه بودن، می‌توانند تأثیر عمیق و قابل‌توجهی در میزان جذب مشتری و افزایش فروش فروشگاه خرده‌فروشی شما داشته باشند. با رعایت این نکات می‌توانید فروشگاهی تأثیرگذار و به‌یادماندنی را در معرض دید مشتریان خود قرار دهید.

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار