کد خبر: 233

روانشناسی طراحیِ فضای کافی شاپ

همه به این واقعیت واقف هستند که انسان ها در فضاهایی که آن ها را محصور کرده باشد، احساس آرامش و امنیت می کنند.

همه به این واقعیت واقف هستند که انسان ها در فضاهایی که آن ها را محصور کرده باشد، احساس آرامش و امنیت می کنند. صاحب نظران معتقدند که انسان ها با سه فضای اصلی، بیشترین ارتباط را برقرار می کنند: خانه، محل کار و نهایتاً مکانی که بتوانند در آن روز را با آرامش سپری کنند، که در اغلب موارد، این مکان، محلی عمومی است، از جمله کافی شاپ.

در حوزه ی روانشناسی، مفاهیم جامعه، فرهنگ و وابستگی به محیط طی ۴۰ سالِ گذشته، به کلماتی پر کاربرد و کلیدی مبدل شده اند. هر چند تا همین اواخر، این مفاهیم چندان نقش تعیین کننده ای در حوزه طراحیِ فضاهای کافی شاپ نداشته اند. مطالعات اخیر در حوزه کافی شاپ، اغلب در رابطه با فاکتورها و عوامل فیزیکی و اجتماعی دخیل در میزان ارتباط حسی و هیجانیِ مشتریان با محیط کافی شاپ ها انجام گرفته اند.

در یکی از مطالعات انجام گرفته، عوامل اصلی دخیل در موفقیتِ کافی شاپ ها به این شکل فهرست شده اند:

  • نظافت و آراستگی
  • رایحه ی دلچسب و خوشایند
  • صندلی و مبلمان و میز راحت
  • نورپردازی مناسب و شدتِ کافیِ نور محیط
  • طراحی و دکوراسیون جذاب و تأثیرگذار

انواع نوشیدنی و دسر، مواردی هستند که همه کافی شاپ ها به مشتریان خود ارائه می کنند، بسیاری نیز فضاهایی با طراحی های خاص دارند که برای مشتریان می توانند خوشایند باشند. اما تعداد انگشت شماری از کافی شاپ ها فضایی را ارائه می دهند که مشتریان بتوانند با آن پیوند احساسی برقرار کنند. طراحی و اجرای فضایی گرم و صمیمی در کافی شاپ، نه تنها فضایی را برای آرامش ذهن و گریز از استرس ها و دغدغه های روزمره فراهم می کند، بلکه می تواند در بلندمدت، تأثیر مثبت و چشمگیری در سلامتِ ذهنی و روانیِ مشتریان داشته باشد. مشتریان در زندگیِ پرهیاهو و پر تنش امروز در کنار ساعت های کاری طولانی و طاقت فرسا، نیازمند فضایی هستند تا بتوانند از این سبکِ زندگی فاصله بگیرند و این کمک می کند که در کنارِ کاهش استرس، بتوانند عملکردِ بهتری در تعاملات اجتماعی و فعالیت های شغلی و حرفه ای خود داشته باشند.

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.linkedin.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار