کد خبر: 232

مهم‌ترین ارکان بازاریابی و تبلیغات دیداری – قسمت دوم

در قسمت قبلی به مواردی در رایطه با ارکان بازاریابی و تبلیغات دیداری پرداختیم . در این قسمت به دو مورد دیگر اشاره میکنیم.

در قسمت قبلی به مواردی در رایطه با  ارکان بازاریابی و تبلیغات دیداری پرداختیم . در این قسمت به دو مورد دیگر اشاره میکنیم. 

بازاریابی و تبلیغات دیداری (بصری) از ارکان و اِلمان‌های بسیاری تشکیل شده است و این می‌تواند تشخیص نقطه صحیح برای شروع را مشکل و پیچیده کند. اگر شما برای تصمیم در مورد طرح تبلیغات و بازاریابی بصری و دیداری‌تان با خودتان کنار نیامده‌اید و از لحاظ مالی هم در مضیقه هستید، بنابراین برای ایجاد و نصب سازه‌ها، پوسترها و تبلیغات در قسمت‌های مختلف فروشگاه‌تان راه سختی در پیش خواهید داشت.

۲. نگاه مشتری را روی نقطه مشخصی متمرکز کنید

به فرض که بهترین ترکیب رنگ را برای تابلوها، علائم و سازه‌های تبلیغاتی و بازاریابی فروشگاه‌تان برگزیدید. حال سؤال این است که وقتی مشتری به این طرح‌‌ها، تابلوها و علائم نگاه می‌کند، نگاهش روی چه نقطه‌ای متمرکز است. آیا چشم‌هایش به دنبال کلمه یا مفهوم جذابی هستند؟ یا طوری علائم را طراحی کرده‌اید که چشم‌های مشتری سرگردان به اطراف آن بگردد، بدون اینکه احساس خاصی را در او برانگیزد؟ نکته این‌جاست که در تمام سطح تابلو، علامت یا سازه‌ای که برای تبلیغات و جذب مشتری در داخل و خارج فروشگاه‌تان نصب کرده‌اید، پیام‌های گوناگونی ممکن است در معرض دید مشتری قرار داشته باشند، اما در نقطه‌ای از سطح آن، باید طرح، شکل یا کلمه‌ای در نظر بگیرید که چشم‌های مشتری را روی خود متمرکز کند. تحقیقات نشان می‌دهند که چنین کانون توجهی، میزان فروش را تا ۲۲۹ درصد افزایش می‌دهد.

 

۳. به مشتری بگویید که چرا خرید از شما به نفع‌اش است

تابلو، علامت و هر سازه‌ای که برای تبلیغ و جلب نظر مشتری به داخل و خارج فروشگاه‌تان نصب می‌کنید، باید حرفی برای گفتن به مشتری داشته باشد. این پیام باید برای مشتری جذاب باشد و در او انگیزه کافی برای خرید کردن ایجاد کند. شما در علائم‌تان باید به مشتری بگویید چرا خرید از شما به نفع اوست و چرا با خرید فلان محصول یا کالای شما، تغییر مثبت یا لذت‌بخشی در زندگی‌اش اتفاق خواهد افتاد. البته قرار نیست روی تابلوها و علائم‌تان انشاء بنویسید! حتی در دو سه کلمه می‌توانید این انگیزه را در او القاء کنید. با پیام‌هایی که به مشتریان‌تان منتقل می‌کنید باید بتوانید تصمیم‌گیری را برای آنها آسان‌تر کنید. حتی می‌توانید قیمت مناسبی را هم به آنها پیشنهاد دهید تا مشتاق‌تر شوند.

در قسمت سوم این مطلب، به نکات دیگری برای طراحی تابلوها و علائم تبلیغاتی و بازاریابی مؤثرتر اشاره خواهیم کرد.

 

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار