کد خبر: 229

دفتر مدیریت؛ راهروهای پشتی یا وسط مرکز خرید

اقدام جسورانه Washington Prime در انتقال دفتر مدیران به مشاعات مراکز خرید

گروه واشنگتن پرایم که مالک چندین شاپینگ مال است، نگاه سنتی را به دفتر مدیریت کنار گذاشته و با فراهم ساختن محیط کار در فضای باز با دسترسی آسان و در مرکز مجموعه، این تحول را رقم زده است. قرار است این فضاها که از آن تحت عنوان هاب The Hub یاد می گردد به مدیران و کارکنان مرکز تجاری کمک کند تا واکنش های سریع تری به رویدادهای مهم و مشکلات داشته باشند و همچنین با درگیر بودن و نزدیک بودن به قلب فضای تجاری، راهکارهای بهبود را برای چیدمان صنوف و مسایل مربوط به فروش بهتر ارایه کنند. بنابر نظر مدیر عامل واشنگتن پرایم، Louis G. Conforti، مدیران مرکز خرید خون در رگهای شرکت هستند و باید در مرکز و خط مقدم باشند تا سریع ترین واکنش ها را نشان دهند.

شرکت واشنگتن پرایم، هنوز در بسیاری از شاپینگ مال های خود از میزهای اطلاعات information desk استفاده می کند و به صورت سنتی کارمندان مسئول این میزها حوزه اختیارات وسیعی نداشته اند حال آنکه واحدهای Hub مفهومی متفاوت است.

مدیر بازاریابی منطقه ای واشنگتن پرایم

شرکت در حال ساخت هاب های مربوط به چندین مرکز خرید است و طراحی هاب های مربوط به هر یک از این مراکز خرید منحصر بفرد است. به طور مثال هاب موجود در Ashland Town Center که یک مرکز خرید منطقه ای Regional است که مشتریانی از شهرهای مختلف در نزدیکی Kentucky و Ohio دارد، از جنس استیل و سنگ و سایر متریال مهم این مناطق است. استیل نماد تاریخ این منطقه به عنوان مرکز تولید استیل بوده و سنگ ها یادآور کوه های این حوالی است.

به گفته Conforti، انتظار می رود مدیران ارشد مرکز خرید تمام وقت خود را پشت این میزها نگذرانند و کماکان به بازدید خود و قدم زدن و نظارت در قسمت های مختلف ادامه دهند. البته آن ها می توانند در زمان لزوم از دفتر های قبلی خود استفاده کنند. به طور مثال جهت آماده سازی بودجه ها، دفترهای خصوصی می توانند به عنوان فضایی مناسب تلقی گردند. در همین حین واحدهای جدید مدیریتی با رسالت نگاه نوی شرکت به مدیریت به کار خود ادامه خواهند داد. Conforti همچنان اعتقاد دارد که نمی شود که در دفتر مدیریت یا کنج خلوتی نشست در حالیکه این کسب و کار نیاز به بیشترین ارتباط دو طرفه با محیط را با خود همراه دارد.

‌Conforti که از سال ۲۰۱۶ مدیریت عامل این گروه را به عهده دارد مدت هاست که در خصوص رویکرد جدید و فعالانه به صنعت Real Estate صحبت می کند و او زمان زیادی را با مدیران ارشد دیگر صرف بررسی دادن آزادی عمل و اختیار به مدیران مجموعه کرده است. به اعتقاد او مدیران مجموعه ها باید خود را مانند مدیریت عامل بدانند چرا که مسئولیت تمامی دارایی های تحت اختیارشان با آن هاست.

با خارج کردن مدیران از دفترها و اتاق های پشتی و پنهان، انتظار می رود که آن ها نقش های بزرگتری را در ارایه ایده های جذاب خرده فروشی و رستوران ها و فرصت های اسپانسری ایفا کنند. کانفرتی تاکید دارد که هر چند مدیران لیزینگ آن ها بسیار خبره هستند اما لزوما در جریان جزییات اتفاقات سطح شهر نیستند و برای آگاه بودن از این اتفاقات باید در جریان امور باشند نیاز است که در آن غوطه ور باشند.

مدیرعامل این گروه در رابطه با آنچه “فعالیت های فضاهای مشاع” می نامد بسیار سخت گیر است. فعالیت هایی از قبیل غذاخوری های مستقل موقت، یا showcase های برندها و دیگر ایده هایی که باعث می شود مشتریان جذب یک مرکز خرید شوند. او اعتقاد دارد علاوه بر افزایش نقش مدیران در انتخاب و بهره گیری بیشتر از این گونه رویدادها، هاب ها در زمان هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند می توانند به عنوان رویدادهای نمایشگاهی در نظر گرفته شوند.

منبع : ICSC

‌?@retailiran

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار