کد خبر: 219

مراکز ورزشی؛ جاذبه های امروز مال ها

باشگاه های و مراکز فیتنتس در حال توسعه هستند و دلیل آن تغییر نگاه مردم به سمت زندگی سالم تر است.

باشگاه های و مراکز فیتنتس در حال توسعه هستند و دلیل آن تغییر نگاه مردم به سمت زندگی سالم تر است.

مشتریان به داشتن انتخاب عادت کرده اند. چه برای خوردن یک وعده ناهار، خرید لوازم منزل یا لباس، موارد خاصی که بتوانند نیازهایشان را برآورده کنند را جستجو می کنند و طبیعتاً حال که تمایل بخش قابل توجهی از آن ها به سمت سبک زندگی های سلامت محور سوق پیدا کرده است، کسب و کارهایی نظیر باشگاه ها، فروشگاه های لوازم ورزشی، رستوران های غذای سالم و گورمه مارکت ها فرصت بهتری برای توسعه خود و افزایش فضاهای اشغال شده در مراکز خرید پیدا می کنند.

مالکین و مدیران مال ها، در جستجوی ایجاد فضاهایی برای ارایه خدماتی است که مشتریان را درگیر کنند و با سبک زندگی جدید، بخشی از فضای تجاری خود را به مراکز سلامت محور از جمله مراکز ورزشی با امکانات و عناوین جدید و حتی سبک های تلفیقی اختصاص دهند.

در کشورهایی که در صنعت خرده فروشی پیشرو هستند، موارد بسیاری از اینها دیده می شود. مراکز ورزشی زنجیره ای روز به روز در حال توسعه فضاها و خدمات خود هستند و محیط های بزرگی را در شاپینگ مال ها از آن خود کرده اند. در مواردی دیده شده است که آن ها به جای فروشگاه های تخفیف دار Discount Market نشسته و فعالیت های موفقیت آمیزی داشته اند.

مراکز ارایه دهنده راهکارهای ویژه در زمینه سلامت و بهداشت نیز از توجه روزافزونی برخوردار شده اند. محبوبیت ورزش هایی همچون Cross fit، یوگا، بوکس، و Spinning در سال های اخیر نشان از تغییر ذائقه مردم از باشگاه های سنتی دارد. برندهای بسیاری با بهره گیری از امکانات روز و بکارگیری موسیقی های متناسب با سبک خود در حین ورزش مشهور شده اند. به علاوه، عده ای نیز سبک های تلفیقی همچون ترکیب هنرهای رزمی و بوکس را ارایه می کنند که از تقاضای قابل توجهی بهره مند گشته اند. تمرین های خصوصی و تک نفره نیز با توجه به اهمیت بیش از پیش افراد به سبک زندگی جدید خود سودآور بوده اند.

این عوامل نشان دهنده افزایش تمایل افراد برای خدمات مشابه است که از تغییر لایف استایل آن ها نشات گرفته است. مالکین و مدیران مراکز خرید نیز می توانند با بهره گیری از این تقاضا، فضای بیشتری به مستاجران ارایه کننده سرویس های سلامت محور اختصاص دهند. حتی دور از ذهن نیست که در مواردی، این مستاجرین بتوانند نقش انکر را برای مجتمع تجاری ایفا کنند.

ریتیل ایران – برگرفته از مقاله Jamie Swanson، متخصص در اجاره واحدهای کوچک و بیگ باکس ها

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار