کد خبر: 216

اهمیت نور در فضاهای تجاری

در روانشناسی فروش، سال ها متخصصین در تلاش بوده اند تا بهترین تجربه مشتری را تعریف کنند و نتیجتا مشتریان بیشترین خرید را با بهترین حال ممکن انجام دهند

در روانشناسی فروش، سال ها متخصصین در تلاش بوده اند تا بهترین تجربه مشتری را تعریف کنند و نتیجتا مشتریان بیشترین خرید را با بهترین حال ممکن انجام دهند. همواره در این بررسی ها از عناصری همچون رنگ، متریال، چیدمان اجناس و نور پردازی به عنوان اساسی ترین عناصر تاثیر گذار بر تجربه مشتری یاد می شود. در بخش های مختلف به بررسی هر یک از این عناصر و اثر آن خواهیم پرداخت.

ابتدا مهم ترین عنصر طراحی موفق در یک فضای خرده فروشی را بررسی می کنیم؛ نور پردازی.

نور، عاملی مهم و تاثیر گذار در فروش، نمایش اقلام و حس مشتری در فضای شماست. باید انواع نور در یک فضا را شناسایی کنیم تا بتوانیم بهترین بهره را از نور در فضای تجاری ببریم. از مهم ترین انواع نور مورد استفاده در فضاهای تجاری می توان به نور محیطی و نور موضعی اشاره کرد. نور محیطی باید به گونه ای باشد که تمامی فضا را با توجه به نیاز و کاربری آن فضا روشن کند. نور موضعی نیز باید به گونه ای طراحی و تنظیم شود که اجناس، فضاهای خاص و موارد مستثنی را از باقی جدا کند و مشتریان را به بهترین نحو راهنمایی کند. در این تصاویر می توانید انواع نور را ببینید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار