کد خبر: 208

مرکز تجاری تفریحی و اداری گلوبال سنتر- چین Chengdu

این مجموعه عظیم در چین به مساحت ۱.۷ میلیون متر مربع بنا شده است. در دل این مجموعه یک پارک آبی سرپوشیده کامل با یک ساحل مصنوعی اجرا شده است

این مجموعه عظیم در چین به مساحت ۱.۷ میلیون متر مربع بنا شده است. در دل این مجموعه یک پارک آبی سرپوشیده کامل با یک ساحل مصنوعی اجرا شده است. در کنار این پارک آبی ۲ مرکز خرید عظیم ساخته شده که با یک هتل ۱,۰۰۰ اتاقی راحتی کامل را برای مراجعین فراهم می کند.

وجود این هتل نیز پتانسیل موفقیت این دو مرکز خرید را افزایش می دهد. سینمایی ۱۵ سالنه و دفاتر اداری به ظرفیت ۳۰,۰۰۰ نفر نیز از دیگر امکانات مجموعه محسوب می شود. این نشان از قدرت اقتصادی چین است، اما ساخت این مجموعه و مجموعه هایی شبیه به این در چین باعث ایجاد اختلاف طبقاتی شدید و از بین رفتن زمین های کشاورزی بسیاری شده است. ساخت و ساز سریع در چین و ساخت مجموعه های خیلی بزرگ که در راستای ایجاد گردش اقتصادی ساخته شده اند مشکلاتی نیز به همراه داشته است.

اقتصاددانان بر این باورند که در چرخه های اقتصادی همچون چین باید سرعت ساخت و ساز و ایجاد کسب و کار هماهنگ شوند تا چرخه اقتصادی به درستی به گردش در بیاید. به نظر شما آیا ما در ایران نیز با همین مسأله رو به رو هستیم؟ لطفآ نظرات خود را با ریتیل ایران در میان بگذارید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار