کد خبر: 205

برند های موفق دنیا کدام ها هستند؟ ( پارت اول)

خیلی برندها در دنیا وجود دارند که در صنعت خرده فروشی حرف های زیادی برای گفتن دارند. هر یک از این برند ها داستان خاص خود را دارند

 

 

دانستنی های خرده فروشی دنیا – قسمت ۱

برند های موفق دنیا کدام ها هستند؟ ( پارت اول)

خیلی برندها در دنیا وجود دارند که در صنعت خرده فروشی حرف های زیادی برای گفتن دارند. هر یک از این برند ها داستان خاص خود را دارند ولی در یک موضوع مشترک هستند. تمامی برند هایی که در این بخش از آن ها یاد می کنیم موفق هستند. در این قسمت چند برند که همگی ما آنها را می شناسیم را معرفی می کنیم و به نکاتی جذاب در باره آن ها اشاره می کنیم.

مرسدس بنز (ارزش برند ۲۵.۶۸ میلیارد دلار)

این برند معروف را در گوشه کنار خیابان های هر کشوری می بینیم. نکته جالب توجه در مورد این برند و محصولاتش این است که در لیست محصولات ارائه شده توسط این شرکت می توان از محصولات اقتصادی تا محصولات فوق لوکس را رصد کرد. در سال ۲۰۱۴ این شرکت ۱.۶۳ میلیون دستگاه خودرو به فروش رساند که کلاس سی و اس سهم عمده ای در این فروش داشتند.

بی ام دبلیو (ارزش برند ۲۵.۶۲ میلیارد دلار)

برند بی ام دبلیو که از رقبای اصلی شرکت آلمانی مرسدس بنز محسوب می شود بازار جهانی را همانند مرسدس گرفته است. این شرکت عظیم خودرو سازی در سال ۲۰۱۳، ۱.۸۱ میلیون خودرو فروخته است و در بالای جدول فروشندگان خودرو قرار دارد. نکته جالب در مورد این شرکت خودرو سازی این است که صاحب اصلی برند بی ام دبلیو شرکت خودرو سازی فولکس واگن است.

فیسبوک (ارزش برند ۸۹.۷ میلیارد دلار)

یکی از اولین فضاهای اجتماعی نوین است که همچنان در دنیا مورد استفاده بسیاری از مردم است. این شبکه اجتماعی بعد از ۱۵ سال فعالیت همچنان از برترین ها است. نکته اینجاست که روزانه تقریبا ۹۳۶ میلیون نفر یا بهتر بگوییم یک هفتم جمعیت دنیا از این شبکه اجتماعی بازدید و استفاده می کنند. این رقم یکی از بالاترین بازدید های سایت های اینترنتی است.

مکدونالد (ارزش برند ۴۴.۵ میلیارد دلار)

برند آمریکایی مک دونالد در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در حال سرویس دهی است. یکی از ارقام جالبی که این فست فود زنجیره ای در فروش خود ثبت کرده است فروش غذا به ۶۹ میلیون نفر در روز است. تنها نگرانی این شرکت غذایی زنجیره ای در برخی کشور هایی که در فعال است تغییر ذائقه مردم است.

در این بخش از معرفی برند ها همگی برند هایی که معرفی کردیم یک نکته مشترک دارند. همه آن ها مورد استفاده تمامی اقشار جامعه است. از یک مدیر عامل پولدار گرفته تا یک کارمند ساده قابلیت استفاده از برند های نامبرده شده در این مقاله را دارند و ماهیت همه این برند ها در جامعه به گونه ای تعریف شده است (هویت برند) که همه این کلاس های مختلف به راحتی به سمت این برند ها می روند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار