کد خبر: 204

وفاداری به برند

در دنیای امروز خرده فروشی این مقوله از اهمیت بالایی برخوردار است. ایجاد حس وفاداری به برند در مشتریان یکی از مهم ترین اهداف برند ها در دنیای تجارت است

در دنیای امروز خرده فروشی این مقوله از اهمیت بالایی برخوردار است. ایجاد حس وفاداری به برند در مشتریان یکی از مهم ترین اهداف برند ها در دنیای تجارت است. وفاداری به برند به چه معناست؟ ایجاد حس وفاداری به یک برند در مشتریان به این معناست که مشتری بدون توجه به فعالیت های رقبای آن برند از محصولات و خدمات یک برند به صورت مدوام و مکرر استفاده کنند. این امر در ساخت آینده برند از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که با داشتن مشتریانی وفادار شما می توانید با خیالی آسوده حجم فروش خود را افزایش دهید، کالاهای پریمیوم با قیمت های خاص را به سبد کالایی خود اضافه کنید و این مشتریان وفادار بهترین بازاریاب برای شما خواهند بود.

چه راه هایی برای این کار پیشنهاد می شود؟

چندین راه خیلی ساده و موثر وجود دارد تا مشتریان را به برند خود وفادار کنید. از جمله این راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. مشتریان خود را درگیر کنید، ارتباط مداوم با مشتریان و درگیر کردن آن ها با برند و کالا ها حس تعلق خاطر برای مشتریان ایجاد می کند. مشتریان شما احساس می کنند عضوی از یک جامعه خاص هستند.

۲. ارزش متفاوتی را به مشتریان خود هدیه دهید

۳. مطمئن شوید که برند شما در بازار ثابت قدم است؛

۴. در طراحی یک لوگو چشم نواز و جذاب سرمایه گذاری کنید؛

۵. از اینفلونسر ها (افراد خاص و تاثیرگذار در جامعه) برای تبلیغات برند خود استفاده کنید؛

۶. به بخش خدمات مشتریان اهمیت خاصی بدهید؛

۷. نظرات و انتقادات را بخواهید و تغییرات لازم را انجام دهید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار