کد خبر: 203

تکنولوژی در خدمت زیبایی

در دنیای خرده فروشی کنونی که ۷۵% خرده فروشان اعتماد به نفس کافی برای ادامه راه ندارند

 

, فروشگاه, مرکزخرید, مرکزتجاری, مرکز خرید, مرکز تجاری, فروش, خرید, ایران, آموزشی, طراحی, کسب و کار, طراحی فروشگاه, طراحی سوپرمارکت, یخچال فروشگاهی, چیدمان فروشگاه, چیدمان سوپرمارکت , ریتیلیران , پوز , نقاط فروش , کف سنگ , سرامیک , معماری تجاری , طراحی تجاری , Retailiran , retail برند, خرده فروشی, ریتیل, ریتیل ایران, ریتیلیران, سوپرمارکت, فروشگاه, مرکزخرید, مرکزتجاری, مرکز خرید, مرکز تجاری, فروش, خرید, آموزش, کسب و کار, طراحی فروشگاه, طراحی سوپرمارکت , چیدمان فروشگاه, چیدمان سوپرمارکت، ریتیلیران , لجستیک , انبارداری , انبارگردانی , دلیوری , مدیریت فروشگاه , retailiran , retail

در دنیای خرده فروشی کنونی که ۷۵% خرده فروشان اعتماد به نفس کافی برای ادامه راه ندارند رهبران صنعت زیبایی، سفورا و الترا همچنان اعداد و ارقام قابل توجهی را به ثبت می رسانند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸ فروش اینترنتی الترا ۶۳% افزایش داشت و سفورا نیز امسال با ایجاد یک تغییر بنیادی در تجربه مشتریان در فروشگاه های خود جایزه Retail Dive’s Store Concept of The Year award را به خانه برد.

آیا این دو برند که موفق ترین خرده فروشان سال ۲۰۱۸ هستند تافته جدا بافته هستند؟ یا باقی خرده فروشان درس خود را یاد نمی گیرند؟

در دنیای امروز خرده فروشی کلمه تجربه درون فروشگاهی کلید موفقیت است و همه شرکت ها در تلاشند تا محیط صحیح، قیمت درست، برنامه های مشتری مداری خاص و در یک کلام تفاوت را برای مشتری ایجاد کنند. این امر در دنیای زیبایی خیلی متفاوت است چرا که همیشه نو آوری هایی که در این فضا اتفاق می افتد خاص و منحصر به فرد است. به عنوان مثال خیلی از برندها به مشتریان اجازه می دهند تا در فروشگاه ها به راحتی از همه محصولات استفاده کنند تا محصول مد نظر خود را پیدا کنند. یا برخی دیگر در فضا مجازی فرصتی برای مشتریان ایجاد می کنند تا مکالماتی تخصصی در مورد وسایل آرایشی داشته باشند. برخی دیگر کلاس های رایگان درون فروشگاهی برای مشتریان برگزار می کنند. ولی یک  نکته کلیدی وجود دارد، ایجاد احساس ارزش و نیاز برای مشتریان در فروشگاه ها است.

سفورا نگاه مردم را نسبت به خرید لوازم آرایشی تغییر داد. تا قبل از حضور گسترده فروشگاه های جدید سفورا مردم به روش های سنتی در فروشگاه های بزرگ برند به برند خرید می کردند. ولی سفورا با ایجاد یک فضای خاص به مشتریان این اجازه را داد تا به راحتی با لمس هر محصول از هر برند و استفاده از هر یک، انتخاب آزادانه ای داشته و از لحظه لحظه خود لذت ببرند. همچنین سفورا موفق شد AR (Augmented Reality)   را وارد بازی فروش محصولات آرایشی کند و در بازاریابی بهترین استفاده را از این تکنولوژی ببرد. با استفاده از این تکنولوژی شما می توانید یک محصول را به راحتی و سریع تر از همیشه در گوشی خود روی صورتتان ببینید.

این ها بخشی از دلیل موفقیت صنعت آرایشی بهداشتی در قیاس با دیگر صنایع بود. همواره در نظر داشته باشید، مشتری های خوشحال تر مساوی موفقیت بیشتر شما خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار