کد خبر: 199

چیدمان صحیح فروشگاهی و تاثیر آن بر فروش – بخش اول – قفسه ها

چیدمان فروشگاهی و نحوه قرارگیری اقلام فروشگاه تنها یک امر یدی نیست و علم و مطالعه بسیاری پشتوانه این مقوله در فروشگاه های مدرن و امروزی است

چیدمان فروشگاهی و نحوه قرارگیری اقلام فروشگاه تنها یک امر یدی نیست و علم و مطالعه بسیاری پشتوانه این مقوله در فروشگاه های مدرن و امروزی است. نحوه چیدمان لوازم فروشگاه اعم از یخچال ها و قفسه؛ و جانمایی این تجهیزات در فروشگاه تاثیر مستقیمی بر مسیر حرکت مشتریان دارد. در تحلیل های انجام شده در فرهنگ خرید دیده شده که بیشتر مردم به هنگام ورود به یک فروشگاه راست گرد عمل می کنند. به همین خاطر باید طراحی هر فروشگاهی با توجه به تحقیقات محلی و به صورت علمی صورت گیرد تا بتوانیم مشتریان را بدون اینکه احساس کنند و به صورت روانشناسانه، دعوت به بازدید از کل فروشگاه کنیم. قفسه ها باید به گونه ای چیده شوند که مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن بدون ایجاد ترافیک در یک بخش فروشگاه و خالی ماندن بخش دیگر به راحتی سبد خرید خود را تکمیل کنند. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کرد رنگ قفسه ها می باشد. جالب است که بدانید رنگ قفسه ها و رنگ کلی فضای فروشگاه شما رابطه مستقیمی با میزان فروش شما دارد. رنگ قفسه ها بهتر است خنثی باشد، به این معنی که رنگ بدنه قفسه دید مشتریان را از کالا های روی قفسه به سمت خود جذب نکند.

گروه دینا، از همراهان دیرین ریتیل ایران، با ارائه راهکارهای خلاقانه خود در دپارتمان مونوشلف به افزایش فروش مشتریان خود و ارتقای سطح خرده فروشی کشور خدمات ارزنده ای را پیشنهاد می دهند.

با ریتیل ایران همراه باشید تا در بخش های دیگر در مورد نور پردازی فروشگاهی، چیدمان یخچال ها و جای قرار گیری برخی اقلام کلیدی اطلاعتی در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار