کد خبر: 193

بیش فروشی و فروش مکمل چه تفاوتی دارند؟

در بسیاری از اوقات شرکت ها برای افزایش درآمد فروش از تکنیک هایی مانند بیش فروشی (Up-selling) استفاده می کنند.

بیش فروشی چیست؟

در بسیاری از اوقات شرکت ها برای افزایش درآمد فروش از تکنیک هایی مانند بیش فروشی (Up-selling) استفاده می کنند. بیش فروشی به یک استراتژی فروش اشاره دارد که شامل تشویق و ترغیب خریداران شما برای خرید نسخه رده بالا، به روز شده و Premium از هر محصول به جای کالایی است که در ابتدا قصد خرید آن را داشتند. گرفتن مشتری جدید بسیار گرانتر از فروش به مشتریان موجود است. طبق آمار، احتمال فروش به مشتریان قدیمی ۷۰% و فروش به مشتریان جدید بین ۵ تا ۲۰% است.

به عنوان مثال فروشنده ممکن است یک خودرو لوکس را به همراه یک خودرو با مدل معمولی به مشتری نشان داده و مزایا و ویژگی های آن را نسبت به اتومبیل با امکانات معمولی برجسته کند. احتمال دارد مشتری از این طریق فریب خورده و خودرو لوکس را خریداری کند.

بیش فروشی

فروش مکمل چیست؟

یکی دیگر از تکنینک های افزایش فروش، فروش مکمل (Cross-selling) است که از آن برای افزایش میانگین فروش مشتری استفاده می شود، اما گاهی اوقات مردم بین بیش فروشی و فروش مکمل دچار سردرگمی می شوند. به همین دلیل باید بررسی شود که افزایش فروش به چه صورت موفقیت آمیزتر خواهد بود.

فروش مکمل فرایندی است که فروش اضافی به همراه خرید اصلی انجام می شود. در این روش مشتری با محصولات مرتبط، لوازم جانبی و خدمات دیگر که ممکن است در کنار محصول اصلی مورد نیاز باشد، آشنا می شود. بطور مثال وقتی یک موبایل می خرید، فروشنده به شما خرید هندزفری با کیفیت بهتر از هندزفری موجود در جعبه گوشی، برچسب ضد خش و قاب موبایل را پیشنهاد می دهد و با این کار احساس نیاز را در شما به وجود آورده و باعث خرید محصولات بیشتری می شود.

فروش مکمل

در کل بیش فروشی روشی است که فروش بهتر و درآمد بیشتری را تضمین می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار