کد خبر: 192

وظیفه مدیریت خرده فروشی چیست؟

مدیریت به فرایند جمع آوری مردم بر روی یک بستر مشترک و ایجاد فعالیت های آن ها به عنوان واحدی یکتا برای دستیابی به اهداف یک سازمان اشاره دارد

مدیریت به فرایند جمع آوری مردم بر روی یک بستر مشترک و ایجاد فعالیت های آن ها به عنوان واحدی یکتا برای دستیابی به اهداف یک سازمان اشاره دارد. مدیریت در همه جنبه های زندگی مورد نیاز است و بخشی جدایی ناپذیر از همه مشاغل را تشکیل می دهد.

مدیریت خرده فروشی

فرایندهای مختلفی که به مشتریان کمک می کند کالاهای مورد نظر خود را از فروشگاه های خرده فروشی برای استفاده نهایی خود تهیه کنند، به مدیریت خرده فروشی اشاره دارد. مدیریت خرده فروشی شامل کلیه مراحل لازم برای ورود مشتریان به فروشگاه و برآورده کردن نیازهای خرید آن ها می باشد.

مدیریت خرده فروشی، خرید را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کرده و اطمینان می دهد که مشتریان با لبخند از فروشگاه خارج می شوند. به عبارت ساده تر، مدیریت خرده فروشی به مشتریان کمک می کند تا بدون هیچ مشکلی خرید کنند.

چرا به مدیریت خرده فروشی نیاز است؟

برای جلوگیری از جستجوی غیر ضروری و اتلاف وقت مشتریان، کالاها باید به خوبی سازماندهی شوند. مدیریت خرده فروشی موجب صرفه جویی در وقت و تضمین مشتری می شود تا کالاهای مورد نظر خود را به راحتی پیدا کرده و راضی به خانه بازگردند.

یک مدیریت موثر از ایجاد هرج و مرج غیر ضروری در فروشگاه جلوگیری می کند. مدیریت، اثر بخشی میزان فروضش مغازه را تا حد زیادی کنترل می کند. خرده فروش باید اطلاعات لازم را درباره کلیه کالاهایی که وارد فروشگاه می شوند داشته باشد.

محصولات با توجه به اندازه، رنگ، جنس، وزن و اندازه و … باید در قفسه های اختصاص داده شده به آن ها به خوبی مرتب شوند. طراحی فروشگاه و چیدمان محصولات را به خوبی برنامه ریزی کنید. دامنه محصولات موجود در فروشگاه باید به گروه های کوچک متشکل از محصولات مشابه تقسیم شود. به این گروه ها دسته بندی می گویند. مشتری می تواند به سادگی به سمت قفسه یک دسته خاص رفته و بدون کمک گرفتن و جستجوی زیاد، محصول مورد نظر خود را از قفسه بردارد.

مشتریان را منتظر نگه ندارید

اطمینان حاصل کنید که نمایندگان فروش در راهروی قفسه ها حضور دارند و در خرید به مشتریان کمک خواهند کرد. از کارمندان خود بخواهید مؤدب بوده و با لبخند و روی خوش به سوالات مشتریان پاسخ بدهند.

به عنوان یک خرده فروش باید بدانید که کالا به اندازه کافی در فروشگاه وجود دارد. از تمییز بودن کف فروشگاه اطمینان حاصل کنید. مشتریان باید بتوانند آزادانه در فروشگاه حرکت کنند. بنابراین تجهیزات غیر ضروری را از فروشگاه خارج کنید، زیرا ظاهری آشفته به فروشگاه می دهد.

لازم است مدیر فروشگاه، مدیران بخش ها، صندوقدار و کلیه کارمندان دیگر هر از گاهی آموزش ببینند تا بهترین نتیجه را کسب کنند. آن ها باید از نقش ها و مسئولیت های خود و همچنین مشتری مداری به خوبی آگاه باشند. مدیر فروشگاه باید گزارش های فروش را به صورت روزانه بررسی کنند تا از میزان فروش و گردش مالی باخبر باشند. کالاهایی که به فروش نمی روند را از قفسه ها خارج کرده و جای آن ها را عوض کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار