کد خبر: 188

۴ کلید اصلی موفقیت در خرده فروشی

تجربه خرید با گذشت زمان در حال تغییر و تحول هستند و گاهی اوقات رشد آن ها بسیار سریع است

تجربه خرید با گذشت زمان در حال تغییر و تحول هستند و گاهی اوقات رشد آن ها بسیار سریع است. فروشگاه های خرده فروشی باید اطمینان حاصل کنند که قادر به تهیه و ارائه تقاضای مشتریان هستند. اگر فروشندگان فروشگاه های خرده فروشی با آخرین تغییرات روند فروش همراه نشوند، امکان ندارد بتوانند در فضای رقابتی زنده بمانند! آن ها باید بتوانند به خوبی با چالش های جدیدی که در کسب و کارشان وجود دارد، روبه رو شوند تا بتوانند سود خوبی کسب کنند.

در این مقاله ۴ کلید اصلی وجود دارد که لازم است خرده فروشان برای موفقیت و لذت بردن از چالش ها و رقابت به آن ها توجه کنند.

شناخت رفتار مشتریان

خرده فروشان باید تغییر عادات خرید مشتریان را تشخیص دهند. تجارت برای جای دادن محصولات و خدماتی که مشتریان به دنبال آن هستند، باید متحول شده و تغییر کند. امروزه گردش مشتریان در فروشگاه به صورت خطی نیست، بلکه آن ها به صورت چند کاناله و در مسیرهای مختلفی در فروشگاه حرکت می کنند. بنابراین فروشنده باید یک مسیر یکپارچه را برای حرکت مشتریان در فروشگاه ایجاد کرده و چند نقطه اتصال بین قفسه های فروشگاه ایجاد کند تا توسط آن ها مشتریان به صورت ناخود آگاه به حرکت خود در فروشگاه ادامه دهند.

برقراری ارتباط بین تجهیزات فیزیکی و دیجیتالی

به عنوان یک فروشنده باید تحقیقات زیادی انجام دهید تا بتوانید بین تجهیزات دیجیتالی و فیزیکی ارتباط برقرار کنید. می توانید از وسایل دیجیتالی استفاده کنید تا در هنگام خرید اطلاعاتی را که ممکن است مشتریان به آن نیاز داشته باشند به آن ها ارائه دهید. برای تبلیغات محصولات جدید می توانید از یک صفحه نمایش LED کمک بگیرید. ادغام تجهیزات آنلاین و آفلاین که باعث افزایش فروش می شوند، یک دارایی بسیار با ارزش برای شما به حساب می آیند.

داشتن خلاقیت

خلاقیت برای رسیدن به موفقیت در تجارت خرده فروشی ضروری است؛ زیرا به فروشنده این امکان را می دهد تا از رقبای خود برتر باشد. داشتن نسخه موبایل و تبلیغات تلویزیونی برای ارتباط مستقیم با مشتریان می تواند در بهبود دسترسی مشتری به شما نقش بسزایی داشته باشد. خرده فروشان باید خلاقیت داشته باشند و بهترین راه برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتری را پیدا کنند.

ارائه تجربه خرید خوب به مشتریان

توانایی فروشگاه های فیزیکی در ارائه تجربه ای به یاد ماندنی در فروشگاه باعث می شود که مشتریان از خرید از فروشگاه های آنلاین چشم پوشی کنند. تجربه مشتری درون فروشگاه می تواند بر تصمیمات مشتری تاثیر بگذارد و موجب شود آن ها فقط از فروشگاه های فیزیکی خرید کنند. فروشندگان باید تا حد امکان از نوآوری و فناوری در جهت ارائه تجربه خرید دلپذیر به مشتریان خود استفاده کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار