کد خبر: 185

خرده فروشی MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) و آینده تجارت الکترونیک

در نگاهی سطحی می توان گفت MENA در مقایسه با رقبای غربی خود در فاز ابتدایی فروش اینترنتی است

در نگاهی سطحی می توان گفت MENA در مقایسه با رقبای غربی خود در فاز ابتدایی فروش اینترنتی است, ولی حقیقت این است که تعداد زیادی از سرمایه گذاران پتانسیل منطقه را دیده و به دنبال سرمایه گذاری در تجارت الکترونیکی در منطقه هستند.

در امارات ما شاهد ارقامی مانند ۲.۵ میلیارد دلار در تجارت الکترونیکی بوده ایم و رشد این رغم در MENA تا ۱۰ میلیارد دلار تا آخر سال ۲۰۱۹ نیز پیش بینی شده است که نشانگر رشد این تجارت میباشد. بعلاوه این آمار نشان دهنده پتانسیل بالای منطقه است و خرده فروشان آنلاین از تجارت خود راضی هستند و همه در تلاشند تا تجربه ای متفاوت برای مشتریان خود رقم بزنند.

دلیل رشد تجارت الکترونیک در MENA چیست؟

یکی از دلایل موفقیت تجارت الکترونیکی در MENA وجود نسل جوان و پویا در استفاده از بستر اینترنت است که توان خرید نیز دارند. آمار نشان میدهد در امارات %۷۳.۸ مصرف اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام میشود.

در خاورمیانه از ۱۰۰۰ خرید کننده سوال شد که خرید اینترنتی خود را چگونه انجام میدهند و در جواب ۵۶ درصد آنها از دستگاه های همراه و پورتابل خود برای خرید اینترنتی استفاده کردند و ۴۱ درصد از آنها با استفاده از گوشی همراه هوشمند پرداخت های خود را انجام داده اند.

این مساله چه معنایی برای خرده فروشی در MENA دارد؟

مطالب بالا نشانگر این حقیقت میباشد که اگرچه هنوز داشتن فروشگاه فیزیکی سودآور است, ولی نباید بازار آنلاین را دست کم گرفت. در چند سال اخیر برند های لوکس بیشتری به سمت فروش اینترنتی قدم برداشته اند. به عنوان مثال گوچی و ورساچه در تلاشند تا فروش اینترنتی خود را اصلاح و گسترش دهند و یک تجربه خاص برای مشتریان خود رقم بزنند. حتی برخی از سنن خرده فروشی امریکا و انگلیس نیز وارد منطقه شده اند و استقبال خوبی از آنها شده است. برای مثال Black Friday یکی از روز های مهم خرده فروشی غرب است که در MENA نیز از آن استقبال خوبی شده است.

در کشور ما نیز تعداد خرده فروشان در بستر اینترنت رو به افزایش است. این خرده فروشان از راه های مختلفی قدم های اول را در این راه برداشته اند. به عنوان مثال یکی از قدیمی های این صنعت در ایران دیجی کالا میباشد, که با گسترش روز افزون تجارت الکترونیکی خود بازار ایران را متحول کرده است. طبق آمار اعلام شده توسط این شرکت در سال ۹۵ روزانه ۲۰۰۰ سفارش در این سایت ثبت میشود که به صورت میانگین مبلغ هر سفارش ۶۰۰,۰۰۰ تومان میباشد و این به معنی فروش میانگین ماهیانه ۳۶ میلیاردی این بستر فروش اینترنتیست. در گزارشی از واشنگتن پست در سال ۲۰۱۵ دیجی کالا روزانه ۳۰۰۰ سفارش ثبت شده دارد و به گزارش مجله اکونومیست این سایت با ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه در رتبه اول سایت های کشور قرار دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار