کد خبر: 180

۱۰ نکته که باید قبل از راه اندازی یک فروشگاه بدانید – قسمت اول

خرده فروشی یکی از تجارت های سودآور به حساب می آید و این بعلت تقاضای چشمگیر در این صنعت است.

خرده فروشی یکی از تجارت های سودآور به حساب می آید و این بعلت تقاضای چشمگیر در این صنعت است. اما باید بدانیم که رقابت در چنین بازاری چه برای تازه وارد ها و چه برای قدیمی ها بسیار نزدیک و تنگاتنگ است. با توجه به آمار اخیر سایت thebalance.com فروش کلی خرده فروشان در امریکا از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۵، ۴.۵% افزایش داشته و همچنین فروش کلی خرده فروشان دنیا به ۲۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۴ رسیده است. پس باید بدانید همواره بازاریابی و برندینگ شما حرف اول را در توسعه کسب و کارتان و همچنین موفقیت شما میزند.

همانطور که می بینید خرده فروشی تغییرات شگرفی را پشت سر گذاشته است. امروزه ما شاهد حضور خرده فروشان متفاوت و علی الخصوص اینترنتی در بازار هستیم که به صورت های گوناگون جای خود را در سبد مردم پیدا کرده اند و مردم از آنان خرید می کند. فروشگاه های اینترنتی نیز انواع گوناگونی که همه ما با آن ها آشنا هستیم (نرم افزار ها موبایلی, سایت ها و ….)

حال اگر به دنبال باز کردن یک فروشگاه فیزیکی خرده فروشی هستید و یا قصد شروع هر نوع تجارت خرده فروشی را دارید باید به این نکات توجه کنید که در این قسمت از مقالات ریتیل ایران به بررسی ۳ نکته از ده نکته اصلی که باید به هنگام افتتاح یک فروشگاه خرده فروشی به آن ها توجه کنیم می پردازیم.

۱. چشم انداز و ماموریت خود را مشخص کنید.

از راه اندازی یک فروشگاه خرده فروشی می خواهید به چه هدفی به غیر از سود مکفی برسید؟ ماموریت شما چیست؟

کسب درامد و سود دهی بخشی از کار محسوب می شود و یک فاکتور کاملا عادی محسوب می شود. اما ماموریت تجارت شما، آن بخشی از کار است که قلب شما را آرام می کند. به عنوان مثال، یکی از ماموریت های هر فروشگاهی در صنعت ریتیل می تواند این باشد که به مشتریانی که به فروشگاه می آیند خدماتی کاملا خاص و منحصر به فرد ارائه دهند که تمرکز آن بیشتر از قیمت، روی کیفیت و نحوه ارائه این خدمات است. از طرف دیگر، ماموریت کسب و کار دیگری می تواند ارایه خدمات استاندارد با قیمت حداقل به بخش زیادی از یک بازار هدف باشد. هر دوی این کسب و کارها و فروشگاه ها در فضای امروز صنعت ریتیل ایران موجود است و می توان به نمونه های بسیاری اشاره کرد.

با یک تحقیق ساده به دنبال اهداف و ماموریت رقبای خود بگردید و بعد از پیدا کردن جواب سوال هایتان ماموریت و چشم انداز خود را تعریف کنید و در تمام طول روزهای تجارت خود، آن چشم انداز و ماموریت را  سرلوحه کار خود قرار دهید.

۲. شخصیت برند خود را مشخص کنید.

پس از افتتاح فروشگاه خرده فروشیتان، چه یک سوپر مارکت محلی باشد یا یک رستوران، فست فود، کافه یا یک استارت آپ با خدماتی نوین، باید در بازار هدف و میان رقبا برای برند خود یک شخصیت تعریف کنید. برای شروع این کار، در ابتدا باید یک لوگو یا علامتی خاص و دلنشین و صد البته مرتبط با ماموریت کسب و کارتان داشته باشید تا در ذهن مردم حک شود و پس از آن شخصیتی که می خواهید مخاطب و مردم پس از شنیدن نام کسب و کارتان تجسم کنند را تعریف کنید. در این تعریف خصوصیات فروشگاه و خدمات شما باید با جزییات مورد بررسی واقع شوند.

طراحی لوگوی فروشگاه خرده فروشی شما باید یک اثر هنری منحصر به شما باشد که توجه مردم را جلب کند و تا مدت ها در ذهنشان ثبت شود. در کنار داشتن یک لوگوی خیلی خاص باید به دیگر جزییات کار از جمله هویت بصری برند خود در نگاه مردم نیز توجه کنید. هویت بصری را می توان با المان هایی همچون کیسه های خرید, کارت های ویزیت و معرفی برند، وب سایت، شبکه های اجتماعی و … شکل داد.

برند, خرده فروشی, ریتیل, بازاریابی, مارکتینگ, ریتیل ایران, سوپرمارکت, فروشگاه, مرکزخرید, مرکزتجاری, مرکز خرید, مرکز تجاری, فروش, خرید, ایران, آموزشی, طراحی, کسب و کار, طراحی فروشگاه, طراحی سوپرمارکت, یخچال فروشگاهی, چیدمان فروشگاه, چیدمان سوپرمارکت , ریتیلیران , پوز , نقاط فروش , کف سنگ , سرامیک , معماری تجاری , طراحی تجاری , Retailiran , retail

۳. موقعیت فیزیکی درستی را انتخاب کنید.

موقعیت مکانی فروشگاه شما باید به گونه ای باشد که در تمامی اوقات روز ترافیک زیادی از بازدیدکنندگان را به فروشگاه شما بیاورد. به موقعیت هایی که در نظر دارید بروید و به عنوان یک مشتری به  نگاه کنید، رفتار مردم را بررسی کنید که آیا آن ها به هنگام عبور از این مکان ها به اطراف و فروشگاه ها دقت می کنند؟ اگر این مسائل را در نظر بگیرید می توانید یک موقعیت مناسب برای فروشگاه خرده فروشی خود انتخاب کنید. عموما مکان هایی که تبدیل به فضایی برای گذران وقت مردم و به اصطلاح پاتوق شده اند بهترین انتخاب هستند. با صرف زمان مناسب برای پیدا کردن یک جای خوب آینده ای محکم را برای تجارت خود رقم بزنید.

برند, خرده فروشی, ریتیل, بازاریابی, مارکتینگ, ریتیل ایران, سوپرمارکت, فروشگاه, مرکزخرید, مرکزتجاری, مرکز خرید, مرکز تجاری, فروش, خرید, ایران, آموزشی, طراحی, کسب و کار, طراحی فروشگاه, طراحی سوپرمارکت, یخچال فروشگاهی, چیدمان فروشگاه, چیدمان سوپرمارکت , ریتیلیران , پوز , نقاط فروش , کف سنگ , سرامیک , معماری تجاری , طراحی تجاری , Retailiran , retail

در بخش های آینده این سری از مقالات ریتیل ایران به بررسی نکات دیگر خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است تیم تخصصی ریتیل ایران آماده سرویس دهی به شما عزیزان در مورد تحقیق، طراحی, تجهیز و راه اندازی فضای خرده فروشی شما می باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار