کد خبر: 173

راهکارهای جلوگیری از فساد مواد غذایی

امروزه شاهد رشد روز افزون فروشگاه های زنجیره ای و هایپرمارکت ها در سطح شهرها هستیم، اما صرفا راه اندازی آن ها دلیلی بر موفقیت نیست

امروزه شاهد رشد روز افزون فروشگاه های زنجیره ای و هایپرمارکت ها در سطح شهرها هستیم، اما صرفا راه اندازی آن ها دلیلی بر موفقیت نیست، زیرا به همان نسبت رقابت بین آن ها نیز گسترش پیدا می کند. بنابراین باید دانش و آگاهی کافی در این زمینه وجود داشته باشد و از تکنولوژی اتوماسیون فروش و تجهیزات به روز استفاده کرد تا در این بازار فروش رقابتی، موفق شد. بهره بردن از تجهیزات فروشگاهی حرفه ای به منظور کاهش هزینه ها، دسترسی راحت مشتریان به کالاها و ارائه بهترین خدمات به مشتریان به موفقیت کسب و کار فروشگاه داران می انجامد. شاید مجهز کردن فروشگاه ها به مدرن ترین تجهیزات، هزینه بردار باشد، اما موجب صرفه جویی در بسیاری از هزینه ها و حتی وقت می شود، زیرا امروزه نحوه چیدمان محصولات در قفسه و یخچال ها نقش مهمی در ترغیب مشتری به خرید و افزایش سود آوری مجموعه دارد.

در فروشگاه های زنجیره ای، با توجه به حجم بالای خرید و فروش، تامین به موقع محصولات در هر قفسه و یخچال نیاز به کنترل مداوم موجودی و گردش سریع کالا در سطح فروشگاه دارد، که همین مسئله یکی از چالش های اصلی کاهش هزینه ها می باشد. مدیریت فروشگاه باید سیاست گذاری های هوشمندانه، در خصوص نحوه چیدمان اجناس با توجه به سبد کالای مشتریان و افزایش نظم و شارژ به موقع موجودی قفسه و یخچال و همچنین بارگذاری محصولات بر اساس تاریخ مصرف، برای جلوگیری از ضرر و زیان، اتخاذ کند.

یک راهکار موثر برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در فروشگاه های زنجیره ای، این است که موجودی ها به طور منظم گردش داشته باشد. به این روش FIFO می گویند؛ یعنی وقتی اجناس و خوراکی ها از تامین کنندگان خریداری شده و وارد فروشگاه می شود، به ترتیب ورود باید مصرف شود؛ به این ترتیب ورودی های قدیمی تر که احتمال فساد آن ها وجود دارد در ردیف نخست یخچال های فروشگاهی چیده می شود و در صورت فروش، ورودی های جدیدتر جایگزین می شود؛ اما در صورتی که آخرین ورودی دارای تاریخ انقضای نزدیک تری نسبت به اجناس قبلی باشد، ورودی های جدید تر در ابتدا چیده می شود که به آن روش LIFO می گویند. در هر دو صورت باید اجناس با تاریخ انقضای زودتر،جلوتر چیده شود.

امروزه با توسعه فرهنگ فروشگاه داری، انواع تجهیزات فروشگاهی نیز با خلاقیت و دانش تولید کنندگان این حیطه، نوآوری شده و در این خصوص لزوم پیاده سازی یک سیستم کنترل برای جایگزین کردن مواد غذایی جدید با قدیمی، ضروری بود که از فاسد شدن، دفرمه شدن و کاهش کیفیت اجناس جلوگیری شود و به این ترتیب، هزینه های ناشی از خسارت وفساد مواد غذایی تقلیل یافته و فروشگاه افزایش سود خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار