کد خبر: 172

اهمیت هویت شغلی و جلسات مشاوره بین کارکنان

هویت شغلی و جلسات مشاوره بین کارکنان، چگونه موجب نظم و هماهنگی کاری می شود ؟

امروزه، یکی از زیر مجموعه های اجتماعی که بسیار مورد توجه قرار گرفته، هویت و شخصیت شغلی است. تحقیقات نشان دهنده این مطلب است که هویت شغلی و پیشرفت سازمانی رابطه مستقیم دارند که خود به تنهایی قادر است درصد بالایی از تغییرات مثبت سازمانی را شامل شود. مقوله هویت شغلی به ۴ عامل؛ اهمیت شغل، تعهد فرد به شغل، دلبستگی و میزان وابستگی به شغل و جهت گیری حرفه ای فرد در شغل بستگی دارد.

به عنوان مثال قصد داریم میزان اهمیت این مسئله و مشاوره بین کارکنان در یک آشپزخانه صنعتی را  مختصر مورد بررسی قرار دهیم :

آشپزخانه، قلب رستوران است و مکانی است که منو را به واقعیت تبدیل می کند. ابعاد و سایز آشپزخانه نقش مهمی در آسایش و نظم کاری دارد و باید اصولی و طبق استانداردهای بین المللی ساخته شود. قاعده کلی آن به این ترتیب است، به ازای هر صندلی یک و نیم متر مربع فضای آشپزخانه.

در یک آشپزخانه صنعتی، نحوه چیدمان وسایل باید به گونه ای در دسترس باشد که حرکات کارکنان را در حین کار به حداقل برساند، زیرا اگر غیر از این باشد موجب تاخیر در خدمت رسانی و نارضایتی مشتری می شود. نظم و سازماندهی وسایل بسیار اهمیت دارد؛ مثلا بهتر است ظروف آشپزخانه در قفسه ها و در دسترس چیده شود و مواد خوراکی در کابینت های درب دار؛ بخش مهم و اصولی کار این است که پس از پایان کار، هر وسیله در جای مخصوص خود قرار گیرد که سبب صرفه جویی در وقت و تمیز و مرتب نگه داشتن آشپزخانه می شود. به طور قطع چیدمان درست ظروف و تجهیزات در حفظ شخصیت و پرستیژ کاری بسیار موثر خواهد بود.

gy

 

از سوی دیگر، یکی از عواملی که منجر به افزایش رضایت پرسنل و مشارکت آن ها در کار و حتی کاهش استرس و فشار عصبی می شود و صاحبان مشاغل حتما باید به آن اهمیت دهند، گفت و شنود کارکنان و ارائه نظرهایشان است؛ به این ترتیب که پرسنل هر واحد، به صورت مداوم پس از پایان کار نشست هایی با هم داشته باشند، تا در پی حل مشکلات باشند و یا با نبوغ خود، دست به ابتکارات خلاقانه ای بزنند، قطعا اعمال این نظرات سبب رسیدن مجموعه به جایگاه برتر در بازار می شود. در بسیاری از کسب و کارها، باور مدیریت و کارکنان بر این است که مشاوره و جلسات بحث بین پرسنل و پیدا کردن فرصت و تهدیدها، لزوما در مواقع بروز مشکلات در سیستم باید ایجاد شود؛ در حالیکه این تفکر بسیار خطرناک است و این جلسات و مشاوره به صورت دائمی باید بین پرسنل بخش های مختلف برگزار شود، زیرا هیچکس مانند خود کارکنان به مشکلات و ایرادات کاری آشنا نیستند؛ بنابراین اگر در آن ها ایجاد انگیزه شود، تلاش مشترکی برای رسیدن به اهداف یکسان خواهند داشت. این فرآیند برای صاحبان کسب و کار در هر حرفه ای، موجب استفاده مناسب از کارکنان با ایجاد و انتقال اطلاعات مفید و افزایش بهره برداری از قابلیت و توانایی آن ها می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار