کد خبر: 165

بسته من کجاست؟ و نقش این سوال در ساختن اعتماد مشتریان

در حالی که تجارت الکترونیک به عنوان یک کانال خرید انتخابی به طور پیوسته در حال افزایش بوده‌است؛ به دلیل شیوع کرونا و افزایش سفارشات آنلاین توسط مصرف کنندگان، این مساله به شدت گسترش یافته است.

در حالی که تجارت الکترونیک به عنوان یک کانال خرید انتخابی به طور پیوسته در حال افزایش بوده‌است؛ به دلیل شیوع کرونا و افزایش سفارشات آنلاین توسط مصرف کنندگان، این مساله به شدت گسترش یافته است.

نزدیک به ۷۰ % از مصرف کنندگان گفته اند که توانایی ردیابی سفارشات یکی از سه مورد مهم آن‌ها در هنگام خرید آنلاین یک محصول است و ۵۶ % گفته اند که در زمان سفارش دادن یک کالای لوکس، این مورد اهمیت می یابد.

براساس چهارمین گزارش سالانه تحقیقات مصرف کنندگان تجارت الکترونیک جهانی که توسط متاپک انجام شده‌است؛ سه دلیل وجود دارد که پیگیری جامع از هر زمان دیگری برای ایجاد اعتماد به برند شما اهمیت بیشتری دارد :

مشتریان در خرید خود به دنبال سطح راحتی بالاتری هستند

چالش برندهایی که سعی در گسترش بازار خود دارند این است که به مصرف کنندگان نشان دهند که آن‌ها این محصول را در دسترس دارند و می‌توانند آن را به موقع، دقیق و با قیمت مناسب تحویل دهند. انتظار مشتریان پس از کرونا بالاتر رفته است.

مشتریان به بازار خرید برون مرزی فکر می کنند

مصرف کنندگان گفته اند که توانایی پیگیری تحویل  کالا، یکی از دو مورد مهمی است که آن‌ها را به خرید بین‌المللی بیشتر تشویق می‌کند. با بیش‌ترین تعداد خریداران در چین (‌۴۷ %)‌، روسیه (‌۴۴ %)‌، فرانسه (‌۴۱ %)‌و انگلستان و ژاپن(‌۳۹ %)‌. برای خرید برون مرزی اعتماد مشتریان باید جلب شود.

نکته: فروش جهانی تجارت الکترونیکی در سال ۲۰۱۹ به ۳.۴۶ تریلیون دلار رسید که نزدیک به ۱۸ % افزایش نسبت به سال ۲۰۱۸ دارد.  30 درصد از شرکت کنندگان در تحقیق گفته‌اند که در ۱۲ ماه گذشته، بین دوتا پنج بار کالاهایی را از خارج از کشور خریده‌اند.  این ارقام تا پایان سال ۲۰۲۰ به سرعت افزایش خواهند یافت.

مشتریان می خواهند جایگاه خود را در روند خرید حفظ کنند

دیگر ارائه تاریخ تحویل کافی نیست، برندها باید خود را برای احتمال بازگشت کالا نیز آماده کنند. در حالی که خریداران می‌خواهند مطمئن شوند که بازگرداندن اجناس آسان است؛ حتی بیشتر نگران این هستند که بدانند چه زمانی پولشان در دسترس خواهد بود. 

نکته: حتی قبل از وقوع این بیماری همه‌گیر، نزدیک به ۳۰ % از مصرف کنندگان در تمام بازارها (‌و ۶۲ % در چین)‌ با سفارش محصولات، انتظار داشتند که مقداری از آن‌ها را بازگردانند.یکی از سناریوهای جدید آن است که خرده فروشان برگشتی ها را در یک مکان مرکزی بپذیرند و بلافاصله به حساب فروشنده اعتبار بدهند.

هنگامی که برندها تجربه‌ای بدون اصطکاک ایجاد می‌کنند به احتمال زیاد در فرصت‌های وسیع جهانی موفق می‌شوند.

 از آنجا که مشتریان در بازارهای مختلف اولویت‌های متفاوتی دارند؛ اجتناب از یک رویکرد تک سایز برای همه ضروری است تا بتوان اعتماد مشتریان را بدست آورد.

منبع : ریتیل دایو

بیشتر بخوانید:

مدیریت پلورالیستی در صنعت خرده‌فروشی

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار