کد خبر: 423

چکش بصری

تصاویر قدرت احساسی دارند که نوشته‌ها یا پیام‌های شنیداری ندارند. به همین دلیل است که بهترین راه جایگاه‌سازی برای یک برند را استفاده از تصاویر می‌دانند نه واژه‌ها

نویسنده: لورا ریس

مترجمان: شاهین ترکمن و آتنا مقدم

سال چاپ: زمستان ۱۳۹۶

تعداد صفحات: ۱۸۱

توضیحاتی درباره کتاب:

تصاویر قدرت احساسی دارند که نوشته‌ها یا پیام‌های شنیداری ندارند. به همین دلیل است که بهترین راه جایگاه‌سازی برای یک برند را استفاده از تصاویر می‌دانند نه واژه‌ها. «چکش بصری» به بهترین شکل قادر به انجام این کار است و چیزی نیست جز یک المان بصری از برند که به خوبی تداعی‌کننده‌ی آن برند و جایگاه و جوهره‌ی آن است. بر خلاف ایده‌ی کلامی، یک چکش بصری می‌تواند بدون نیاز به هر گونه ترجمه‌ای، مرزهای بین‌المللی را بشکند.

مطالعه‌ی این کتاب برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

– مدیران و کارشناسان تبلیغات

– مدیران و کارشناسان برند

– کپی‌رایتر‌ها

– طراحان

– ایده‌پردازها

– پژوهشگران حوزه‌ی برند

بخشی از این کتاب:

رنگ

خلاف انتظار عمل کنید

رنگ می‌تواند چکش بصری قدرتمندی باشد. اما مشکل این جاست که در طیف رنگ‌ها، تعداد محدودی رنگ متمایز و شاخص وجود دارد. پنج رنگ اصلی عبارت‌اند از: آبی، سبز، زرد، نارنجی و قرمز [هرچه جستجو کردم، همه جا تعداد رنگ‌های اصلی ۳ تا بود، و اگر پنج تا بود این‌ها بودند: قرمز، زرد، آبی، سفید و سیاه که خیلی‌ها سفید و سیاه را رنگ نمی‌دانند- مترجم] و تنها تعداد محدودی هم رنگ فرعی از این‌ها به دست می‌آید.

اگر زود دست به کار شده باشید، می‌توانید شهرت برند خود را با تصرف رنگی ویژه بالا ببرید؛ مانند تیفانی که رنگ آبی را تصرف کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار