کد خبر: 457

میکامال – کیش

نیاز مردم به خرید متمرکز باعث افزایش تقاضا نسبت به مراکز تجاری گشته است. علاوه بر این، افزایش دانش آنها نسبت به دیگر فرهنگ ها این امر را تشدید کرده است.

میکامال

نیاز مردم به خرید متمرکز باعث افزایش تقاضا نسبت به مراکز تجاری گشته است. علاوه بر این، افزایش دانش آنها نسبت به دیگر فرهنگ ها این امر را تشدید کرده است. جزیره کیش نیز بعنوان بخشی از ایران با جمعیتی حدود ۳۲۰۰۰ نفر و مزایایی همچون سرمایه گذاری دولتی و خصوصی بالغ بر ۵۵۰ میلیون دلار در زیرساخت های این جزیره، نقش فعالی در بهره برداری از مال های زیادی داشته است. این جزیره علاوه بر جمعیت ثابت خود پذیرای بالغ بر ۰۰۰/۷۰۰/۱ نفر در سال (۰۰۰/۵۰۰/۳ نفر شب) می باشد که نیاز به مرکز خرید و سود آور بودن آن ها را مبرم می کند.

در میان پروژه های مرکز خرید در حال ساخت در کیش، می توان به میکا مال اشاره کرد که به عنوان بزرگترین مال این جزیره و قسمت شرقی خلیج فارس در زمینی به وسعت ۳۵.۰۰۰ متر مربع ساخته شده است. میکامال، با ظاهر زیبا و کم نظیر خود، بازدید کننده های زیادی را برای دیدن آن جذب خواهد کرد. معماری خاص این پروژه توسط یکی از شرکت های معتبر بین المللی انجام شده است. شرکت الاحمدیه طراح معماری این پروژه سابق بر این، دبی مال امارات را طراحی نموده است. میکا مال که حدود ۸۶.۰۰۰ متر مربع فضای قابل اجاره (GLA) دارد، در ۵ طبقه و یک طبقه منفی و با ۱۳۰۰ پارکینگ فعالیت خواهد کرد. در برنامه ریزی برای بهره برداری از این مال سعی شده است که امکانات تفریحی کم نظیری برای مخاطبان قرار دهند تا تجربه متفاوتی از یک روز خرید را برای مشتریان بسازد به گونه ای که ۱۶.۰۰۰ مترمربع از کل GLA آن به فضای تفریحی اختصاص داده شده است.

امکانات ویژه پروژه:

تله کابین میکا مال، این مجتمع تجاری را به اسکله کیش وصل میکند و فرصتی بی بدیل برای لذت بردن از آسمان زیبای این جزیره به مشتریان می دهد. این تله کابین با ظرفیت بیش از ۶۰۰ نفر در ساعت، دارای کابین های معمولی و VIP است. کابین های معمولی مجهز به سیستم خنک کننده و ۸ نفره هستند و مسیر ۲ کیلومتری سفرهایشان را در ۱۵ دقیقه طی می نمایند. کابین های VIP  این مسافت را در مدت طولانی تری طی می نمایند و مجهز به اینترنت بی سیم و دارای امکان پذیرایی از ۴ نفر هستند. شرکت های مختلفی از جمله BMF سوئیس G+H آلمان  Swarovski در ساخت و طراحی آن دست داشته اند.

تونل باد عمودی میکا مال که در میان طبقات سوم و چهارم این مرکز خرید واقع شده است ۹ متر ارتفاع و ۳ متر قطر دارد. بازدیدکنندگان می توانند تجربه بی نظیری از پرواز را در این تونل داشته باشند. شرکتAerodiam  از کشور لاتویا طراحی و ساخت این تونل را به عهده داشته است.

مجموعه آکواریومی میکامال از بخش های مختلفی تشکیل شده که علاوه بر گونه های مختلف آبزی، مرجان ها و صخره ها را به مشتریان خود نشان می دهد. قسمت مرکزی آن نیز استوانه ای به ارتفاع ۶ و قطر ۱۷ متر است که توسط شرکتCIax  ایتالیا طراحی و ساخته خواهد شد.

مجموعه میکامال با بهره گیری از علم روز دنیا، جلوه هایی از جنگل و محیط طبیعی را با تلفیق آرایه های دیگر طبیعت در طبقه دوم این مجتمع تجاری ایجاد می نماید. جنگل بارانی میکا مال اقلیم های مختلف را برای آشنایی و ارتباط  بیشتر مشتریان با این مجموعه در یک مکان گرد آورده است. در کنار این جنگل ها فضایی برای کودکان و بزرگسالان فراهم می گردد تا بتوانند در آن گونه های کمیاب و نایاب جانوری و گیاهی دنیا را ببینند و تجربه کنند.

طبقه چهارم میکامال با داشتن شهر یخی جذابیت زیادی را برای بازدیدکنندگان خواهد داشت. در این قسمت فضایی به وسعت ۴۱۰۰ متر مربع طراحی و ساخته خواهد شد که در آن اتاق های برفی و سرسره های یخی ایجاد می گردد. در کنار آن پاتیناژی به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع بعلاوه یک محل بازی در نظر گرفته شده که در زمان لزوم می تواند بدون ذوب یخ، تبدیل به فضایی برای همایش ها و کنسرت ها باشد. این سالن بیش از ۱۲۰۰ صندلی خواهد داشت.

سرزمین عجایب و شهر کودکان میکا مال فضای جذابی را برای کودکان و نوجوانان فراهم آورده تا اشتیاق آنان را بیش از بیش برای حضور در این مرکز تجاری تحریک نماید. بعلاوه فضاهای سرگرمی و بازی، بخشی برای کودکان و خردسالان در نظر گرفته شده که در آن والدین می توانند بدون نگرانی و با استفاده از مچ بندهای مخصوص از راه دور مراقب دلبندانشان باشند.

کارتینگ میکامال محیط جذابی برای گذران اوقات فراغت خانواده ها و جوانان خواهد بود. بعلاوه، در قسمت سرگرمی آن بخش گلف دیجیتالی با استفاده از تکنولوژی AR، پیش بینی شده است که خود به جاذبه بی نظیری برای این مرکز تبدیل خواهد شد. سالن بولینگ و باشگاه های ورزشی نیز از بخش های قابل توجه این مرکز خرید هستند. علاوه بر تمام این امکانات، میکا مال سعی دارد که بخش تجاری خود را نیز به روز نگه دارد. بدین منظور از گروه McArthur جهت لیزینگ و اجاره دادن واحدهای خود کمک گرفته است تا فروشگاه های این مجتمع را با برندهای روز دنیا پوشش دهد. از طرف دیگر برنامه میکا مال برای هایپرمارکت نیز به ایجاد یک بسته کامل خرید کمک خواهد کرد. همچنین، فورت کورت مجموعه که در طبقه چهار و پنج واقع شده است بازدیدکنندگان را ترغیب می کند که وقت بیشتری را در این مرکز خرید بگذرانند و بعد از یک روز خسته کننده خرید، با پیشنهاد دیدن یک فیلم در یکی از سه سالن سینمایی مجتمع به استقبال مشتریان خود می رود. سالن هایی که مطابق با استانداردها روز دنیا ساخته خواهد شد که یکی از آنها به عنوان VIP و با گنجایش کمتر به کار خواهد رفت و تجربه ای بیش از دیدن یک فیلم را برای مخاطبان خود به ارمغان خواهد آورد. با این اوصاف به نظر می رسد جزیره کیش صاحب یک مرکز خرید قابل توجه خواهد بود که با تمام امکانات ذکر شده می تواند به یکی از جاذبه های توریستی آن تبدیل شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار