کد خبر: 158

قدرت برندینگ – قسمت اول – اقلیت خوش شانس

در گذشته نه چندان دور که شبکه های اجتماعی و اینترنت کمتر شناخته شده بود، تنها تعداد محدودی از صاحبین کسب و کار موفق به پیدا کردن راه یابی برند خود به قله موفقیت می شدند

در گذشته نه چندان دور که شبکه های اجتماعی و اینترنت کمتر شناخته شده بود، تنها تعداد محدودی از صاحبین کسب و کار موفق به پیدا کردن راه یابی برند خود به قله موفقیت می شدند. مسیر بازاریابی و برندینگ نسبتا دور از پیچیدگی ها و انتخاب های متنوع امروز بود. یا این افراد باید راه خود را به برنامه های معروف تلویزیونی پیدا می کردند تا بتوانند محصول یا خدمات خود را به عموم معرفی کنند یا باید مورد توجه روزنامه ها و مجلات خیلی خاص قرار می گرفتند و نام خود را بر سر زبان ها می انداختند. رفته رفته با تغییر در نحوه نگاه عموم به فضاهای مجازی و اجتماعی اقلیت خوش شانس به اکثریت خوش شانس تبدیل شدند. رقابت بازاریابی و برندینگ از یک مسابقه دو ۱۰۰ متر تبدیل به مسابقه دو ماراتون شد. حال تمامی برند ها این شانس را دارند که با استفاده از یک استراتژی پایدار نام خود را ترویج دهند.

با استفاده صحیح از رسانه های اجتماعی و استمرار در گسترش مطالب در حوزه تخصصی خود می توانید بر روی موج موفقیت سوار شوید و با هزینه ای به نسبت جزئی در بازار هدف خود شهره شده و در ذهن ها بمانید. این تغییرات عظیم در صنعت رسانه باعث شده که حتی تازه کاران نیز بتوانند با استفاده از این تکنیک ساده و استمرار در پخش مطالب مرتبط راه خود را به قله موفقیت پیدا کنند. این روش برندینگ به بازاریابی محتوا یا همان (Content Marketing) معروف است که در حال حاضر در همه صنایع و علی الخصوص در صنعت ریتیل ایران کاربرد بسیار دارد. بدیهی است که این نوع بازاریابی پس از تولید محتوای مناسب قابل اجراست.

بازاریابی محتوا در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و به دست آوردن مشتریان جدید می پردازد. این محتوا و اطلاعات می تواند به انواع مختلفی چون اخبار تحلیلی، ویدئو، کتاب الکترونیکی، اینوگرافی، مطالعات موردی، راهنما و دستور العمل ها، پرسش و پاسخ، مقالات و تصاویر تولید و منتشر شود. محتوای تولید شده در این بخش باید از نوع هدفمند و سازگار با اهداف بلند مدت برند باشد. دو تفاوت خیلی بزرگ نیز میان بازاریابی محتوا و تبلیغات وجود دارد. اول اینکه محتوا در رسانه های تحت نظر تجارت فرد منتشر می شوند، دوم اینکه محتوای تولید شده بیشتر در جهت جذب عمل می کند و کمتر حالت تهاجمی به خود می گیرد.

سری مقالات قدرت برندینگ منتشر شده در ریتیل ایران با هدف آشنا کردن شما همراهان گرامی با موقعیت ها و پتانسیل های موجود و استفاده بهینه از آن ها نگارش شده است و محتوای آن برگرفته از کتاب های مدیریت استراتژیک برند و استراتژی مسیریابی برند است. با ریتیل ایران همراه باشید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار