کد خبر: 189

چگونه ترس از شکست را مدیریت کنیم؟

قطعا همه افراد در هر فعالیت و زمینه شغلی که باشند دوست دارند موفق شوند، اما موفقیت صد در صد تقریبا غیر ممکن است

قطعا همه افراد در هر فعالیت و زمینه شغلی که باشند دوست دارند موفق شوند، اما موفقیت صد در صد تقریبا غیر ممکن است. عدم موفقیت بخشی طبیعی از رشد اقتصادی است که اغلب دردناک است؛ در نتیجه ما اغلب تمایلی به ریسک کردن نداریم، چیزهای جدید را امتحان نمی کنیم و از چالش ها دوری می کنیم. در جامعه کمال گرایانه امروز، مهم آن است که از شکست نترسیم.

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید بر روی ترس های خود قدم گذاشته و خود را به چالش بکشید. اجازه ندهید ترس از شکست مانع شما شود. راه هایی وجود دارند که می توانید آن ها را برای مدیریت ترس های خود بکار بگیرید.

پذیرش شکست

شکست را نه به عنوان پایان یک سفر، بلکه گامی در یک روند طولانی به سمت اهداف خود بپذیرید. اگر مرتکب اشتباه شدید به جای سرزنش کردن خود، از اشتباهتان درس بگیرید، تأمل کنید، یاد بگیرید و دوباره تلاش کنید. اگر در این راه پایدار باشید سرانجام موفق خواهید شد.

فکرهای منفی را دور بریزید

گفتگویی که با خودتان دارید تاثیر چشم گیری بر احساسات شما دارد. وقتی افکار منفی در سرتان دارید، موجب می شود نگرش مثبت شما کاهش یافته و شک و تردید جایگزین آن شود. دفعه بعد که چیز جدیدی را امتحان می کنید، نگرش خود را تغییر دهید. به عنوان مثال به جای آن که جمله منفی ” چرا این همه تلاش کنم؟ ” را به کار ببرید، آن را با جمله مثبتی مانند ” اگر این بار هم مطابق برنامه ریزی پیش نرفت، من تمام تلاش خود را کرده ام ” جایگزین کرده و برای تلاش خود ارزش قائل شوید.

وقتی با خودتان با جملات و افکار مثبت صحبت می کنید، در نهایت این امر تبدیل به یک عادت شده و نگرش شما به عدم موفقیت تغییر خواهد کرد و دیگر دیدی منفی نسبت به آن نخواهید داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار