کد خبر: 660

مشکلات بخش خرده فروشی چیست؟

مشکلات بخش خرده فروشی شامل « کاهش تقاضا برای کالاهای بادوام بدلیل بحران کرونا»، «کاهش قدرت خرید مردم و عدم تقاضای موثر در بازار»، «عدم شفافیت زنجیره تامین کشور» «خرد بودن واحدها و عدم تولیدمقیاس»، «قیمت تمام شده بالا بدلیل خرد بودن» «وابستگی بازار به واردات و عدم ثبات در بازار ارز» و «تورم بالا و گران شدن کالا و خدمات در کشور» اشاره کرد.

دادهای اعلام شده هرچند از بهبود این شاخص نسبت ماه قبل حکایت دارد،‌اما این نکته را نباید نادیده گرفت که وضعیت خرده فروشی همچنان فاصله بسیاری با عدد 50 دارد.

به صورت کلی عدد پایین‌تر از ۵۰ به معنی رکود است، پس بهبود جزئی وضعیت خرده فروشی نسبت به ماه مهر، به معنای خروج از رکود نیست.

براساس ارزیابی های صورت گرفته عدد 50 نشان دهنده عدم تغییر وضعیت نسبت به ماه قبل، بالای 50 نشانه بهبود وضعیت نسبت به ماه قبل و زیر 50 به معنای بدتر شدن وضعیت نسبت به ماه قبل است. بر این اساس، چنانچه عدد محاسبه شده زیر 50 باشد، اما از عدد محاسبه شده ماه قبل بیشتر باشد، نشان می دهد که سرعت بدتر شدن وضعیت، کاهش یافته است. در مقابل، چنانچه عدد محاسبه شده بالای 50 باشد، اما از عدد ماه قبل کمتر باشد، نشان می دهد که سرعت بهبود وضعیت در مقایسه با ماه قبل، کاهش یافته است.

بهترین شاخص

براساس ارزیابی های اتاق اصناف ایران ، از میان ۵ مولفه اصلی شامخ (میزان فعالیت‌های انجام شده، میزان سفارشات جدید مشتریان، سرعت انجام و تحویل سفارش و یا فرآیند کار، موجودی مواد اولیه یا لوازم خریداری‌شده و میزان استخدام و بکارگیری‌نیروی انسانی)، شاخص سرعت انجام و تحویل سفارش (۵۵.۱۰) بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

شاخص قیمت خرید مواد اولیه یا کالاهای مورد نیاز نسبت به ماه قبل کاهش (۸.۳۲-) درصدی داشته و به تبع آن شاخص قیمت فروش محصولات یا خدمات ارائه شده نسبت به ماه قبل کاهش ( ۲۹.۹۳-) درصدی داشته که موجب رشد(۳.۰۳) درصدی عدد شاخص میزان فروش کالا و خدمات در آبان ماه نسبت به ماه قبل شده است.

با توجه به نتایج بدست آمده از گزارش شامخ آبان ماه، علیرغم افزایش ۶ درصدی رقم شاخص کل خرده فروشی با عدد (۳۵.۷۱) نسبت به رقم شاخص مهر(۳۳.۶۹) کماکان خرده فروشی ها در فروشگاه‌های زنجیره ای در وضعیت رکود به سر می برند ولی نسبت به ماه گذشته با افزایش جزئی به سمت رونق حرکت کرده اند.

طبق بررسی‌های انجام شده، شاخص میزان استخدام و بکارگیری نیروی انسانی بیشترین تغییر را داشته ( ۴۶.۳۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل) که با توجه به شاخص انتظارات در ارتباط با فعالیت ها در ماه آینده(۱۸.۹۱ درصد افزایش) می توان اینگونه تحلیل کرد که به علت امیدواری واحدهای خرده فروشی به مساعد شدن اوضاع فروش و برقراری ثبات در بازار سبب گردیده تا اندکی وضعیت استخدام پرسنل خود را بهبود ببخشند. با توجه به نتایج پیشین طرح، فروشگاه‌ها در مهرماه نسبت به شهریور نیروی انسانی خود را تا حدود ۴۰ درصد کاهش داده بودند که این تعدیل نیرو در مهرماه موجب کاهش سرعت انجام و تحویل سفارش و فرایند کار شده بود که در آبان با توجه به جبران خلا  نیروی انسانی، رقم شاخص سرعت انجام تحویل سفارش حدود ۴۲ درصد افزایش یافت.

همچنین شاخص قیمت خرید مواد اولیه یا لوازم مورد نیاز در ماه مورد مطالعه حدود ۸ درصد نسبت به ماه مشابه قبل کاهش یافته که این امر منجر به کاهش حدود ۳۰ درصدی قیمت محصولات تولید شده، گشته است و به دنبال آن میزان فروش کالا و خدمات حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

با توجه به اعلام ستاد مقابله با کرونا در اواخر آبان ماه مبنی بر تعطیلی ۲ هفته‌ای واحدهای صنفی (غیر از مشاغل گروه یک) در شهرهای قرمز از اول آذرماه، میزان خرید جامعه در روزهای پایانی آبان افزایش یافته و تقاضا برای برخی از اقلام که طی ۲ هفته مقرر شد واحدهای صنفی مرتبط با آن ها تعطیل خواهند بود، افزایش یافت. لذا افزایش ۶ درصدی رقم شاخص آبان نسبت به مهر ممکن است منبعث از این امر باشد.

7 مشکل بخش خرده فروشی

مشکلات بخش خرده فروشی شامل « کاهش تقاضا برای کالاهای بادوام بدلیل بحران کرونا»، «کاهش قدرت خرید مردم و عدم تقاضای موثر در بازار»، «عدم شفافیت زنجیره تامین کشور» «خرد بودن واحدها و عدم تولیدمقیاس»، «قیمت تمام شده بالا بدلیل خرد بودن» «وابستگی بازار به واردات و عدم ثبات در بازار ارز» و «تورم بالا و گران شدن کالا و خدمات در کشور» اشاره کرد.

 

خرده

 

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار