کد خبر: 513

نان سنتی بیستروت

فروشگاه نان سنتی بیستروت

بیستروت میلانو سنتراله

هدف ما از طراحی دکور فروشگاه نان خلق فضایی است که در آفرینش آن عناصر طبیعی محیط، فرهنگ و اقتصاد محلی در نظر گرفته شده باشد و ضمن استفاده از مواد اولیه طبیعی، کاهش ضایعات و دور ریز، صرفه جویی در مصرف انرژی، ترویج فرهنگ صحیح و ایجاد تجربه ای لذت بخش از خرید روزانه می باشد.

مکانی تاریخی با استفاده از تم و سبک قدیمی میلان، بازسازی گریل ها و حفظ برخی از دکورهای اصیل آن زمان، سبک دیگری از سرویس دهی با طعم های واقعی دیگر سرزمین ها را به ارمغان می آورد.

غذاهای محلی و دستورالعمل های قدیمی، استفاده از خمیر ترش و مراحل سنتی آماده سازی ، همه و همه به خلق تحولی اجتماعی-فرهنگی و ایجاد هویت برای فروشگاه کمک می کنند.

خلق این پروژه ها از همکاری دانشگاه گاسترونامیک ساینس(علوم پخت و پز) با شرکت بیستروت در اجرای یک پروژه نشات گرفت و بدین ترتیب بیستروت به شرکتی متخصص درغذاها و نوشیدنی های محلی تبدیل شد همچنین به تجارت جهانی و بین المللی کردن این حرفه پرداخت. این شرکت از طریق توسعه همکاری با تولید کننده ای به نام لومباردیا به احیای خاطرات، ترویج سنت و منابع سرزمین های دیگر پرداخت و بدین ترتیب مکانی سوت و کور ، خالی از هویت و تاریخ که زمانی هیچ جایی نبود، به مرکز بیستروت میلان تبدیل شده است؛ مکانی ایده آل برای روابط بین المللی.

در طراحی بیستروت از عناصر بازیافتی و سازگار با محیط زیست به عنوان مواد اولیه استفاده شده است:

  •  استفاده از صندلی های اصل اوایل قرن بیستم پوشیده شده از پارچه ی کیسه ی جوت که برای آرد، قهوه و غیره استفاده  می شده .
  •  تراشه های چوب و ضایعات همراه با رزین های خاص برای پوشش جلوی قفسه ی نان و قاب های تزئینی.
  •  پارکت کف ساختمان های قدیمی ( با دکوراسیون و الگوهای اصلی)، برای بالای میزهای غذاخوری.
  •  سینی های قدیمی به عنوان عناصر اصلی دکور
  •  چوب پخته شده که از مزارع احیای جنگل های  تحت نظارت تهیه شده است ؛ پخته شدن چوب به این معنی ست که نیازی به رنگ آمیزی ندارد.

ترجمه و تنظیم در تحریریه گروه دینا

منبع : www.dinadesignco.ir

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار