کد خبر: 648

استفاده بهینه از بلاک چین – لندروور و جگوار

در بخش های گذشته در مورد استفاده بهینه از بلاک چین در لجستیک یک شرکت صحبت کردیم, و حتی مثال هایی از ان را در شرکت هایی همچون کارفور و بهره گیری از بلاک چین مورد بررسی قرار دادیم.

 

در بخش های گذشته در مورد استفاده بهینه از بلاک چین در لجستیک یک شرکت صحبت کردیم, و حتی مثال هایی از ان را در شرکت هایی همچون کارفور و بهره گیری از بلاک چین مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت میخواهیم مثالی از استفاده بلاک چین را در دپارتمان های روابط عمومی و تحقیق و توسعه (Public Relations & Research and Development) در دو ابرتولید کننده خودرو بررسی کنیم. شرکت های جاگوار و لندروور با نصب سیستم های پیشرفته جمع آوری اطلاعات در حین رانندگی (که با روند بلاک چین طراحی و اجرا شده است) قصد دارند تا اطلاعات جاده ها اعم از ترافیک, تصادفات, اطلاعات آب و هوایی, اطلاعات سلامت جاده و…. را از هر خودرو جاگوار و لندروور در حال حرکت دریافت کنند. این اطلاعات که تا به امروز به صورت رایگان در اختیار برخی شرکت ها قرار میگرفت حال تبدیل به منبع درآمدی برای رانندگان شده است. با این تکنولوژی هر راننده قابلیت این را دارد که با رانندگی و جمع آوری اطلاعات بیشتر، بابت ارایه این خدمت به شرکت تولیدکننده خودروی خود، ارز های رمز نگاری شده (مانند بیت کوین و سایر کیریپتوکارنسی ها) را دریافت کند.

در صنایع مختلف از جمله خرده فروشی نیز استفاده از بلاک چین آغاز شده و این به نظر تحولی را در آینده دنیا به همراه خواهد داشت که با توجه به جایگاه کشورمان در آغاز راه توسعه بخش خرده فروشی، پتانسیل جذابی را برای آینده صنعت ریتیل ایران نیز به ارمغان خواهد آورد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار