کد خبر: 509

کیوسک سفارش گیرِ مایکروسافت برای فست فودها

در نگاه اول به نظر می رسد که این فناوری، کمی بی معنی و بی فایده است

در نگاه اول به نظر می رسد که این فناوری، کمی بی معنی و بی فایده است. آیا سفارش دادنِ یک همبرگر در پیشخوان رستوران فست فود انقدر سخت و پر دردسر است که بخواهیم گرفتن سفارش غذا از مشتریان را در کیوسک های ثبت سفارش مشتریان انجام دهیم؟!

 آیا میتوان ساختن فضایی را که مشتری بتواند واردش شود و همبرگرش را خودش سفارش دهد نوعی نوآوری تلقی نمود؟! این فناوری چه مشکلی را برای مشتری یا خرده فروش حل میکند؟

اما شرکت مایکروسافت معتقد است که بکارگیریِ این فناوری در برخی رستوران ها نتایج چشمگیری به بار آورده است: در رستوران های فست فودی که از این فناوری استفاده کرده اند (که حدود ۴۰ درصد از رستوران های فست فود را شامل می شود) متوسط هزینه صرف شده توسط مشتریان بسیار بالاست و مدیران این رستوران ها، گزینه هایی که توسط این سیستم جدید به مشتریان عرضه میشوند را در این افزایش سودآوری مؤثر میدانند، از جمله گزینه ی «پرداخت بیشتر در مقابل اشانتیون یا پیشنهاد ویژه» Upselling که به مشتری پیشنهاد می دهد: «آیا مایلید که یک تکه کیک شکلاتی را به سفارش شما اضافه کنیم و در عوض مبلغ پرداختیِ شما را به ۲۰ دلار رُند کنیم؟»

مایکروسافت تصمیم دارد که در صورتی که نتایج مشابهی را سایر کاربرانِ این فناوری ببیند، آن را بیش از پیش گسترش دهد. سودآوری بیشتر توسط این فناوری را نه در رستوران های فست فود، که در فروشگاه های خرده فروشی زنجیره ای شاهد خواهیم بود.

منبع : www.washingtonpost.com

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

حق استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار