کد خبر: 500

شاهکار طراحی استودیو جیرالدی برای فروشگاه رناسنتیا در فلورانس ایتالیا

در ساختمان تاریخی Tornaquinci della Stufa در شهر فلورانس، فروشگاه جدیدی با نام رناسنتیا افتتاح شده است. این برند مختص فروش هنرهای دستی همچون زیورآلات، کیف و کفش است.

 

طراحی فروشگاه

در ساختمان تاریخی Tornaquinci della Stufa در شهر فلورانس، فروشگاه جدیدی با نام رناسنتیا افتتاح شده است. این برند مختص فروش هنرهای دستی همچون زیورآلات، کیف و کفش است. طراحی شرکت Giraldi Associates Architectsبرای دکوراسیون داخلی این فروشگاه از معماری سنتی الهام گرفته است.

 این ساختمان پس از مجموعه ای از تغییرات در دهه ۸۰ تبدیل به سینما شد و در حدود سال ۲۰۰۰ بازسازی و به عنوان یک مرکز خرید تجاری آغاز به کار کرد. فروشگاه فلورنتین فضایی در حدود ۱۳۰۰ مترمربع که در دو طبقه واقع شده را، به خود اختصاص داده است. طبقه همکف با طاق های تزیین شده، سرستون های سنگ پییترا و کفپوشی به رنگ قرمز مایل به قهوه ای تزیین شده است و در طبقه اول هیچ کدام از عناصر طراحی سابق ساختمان وجود ندارد.

دکوراسیون فروشگاهی

در این طراحی زیبا، استودیو جیرالدی وسایلی را به طور اختصاصی برای این فروشگاه طراحی کرده است. فضای این فروشگاه با استفاده از موادی چون آهن، برنز، سنگ مرمر و شیشه های گلدار به گونه ای طراحی شده است، که مشتریان خود را در محیطی هنری بیابند.

این فروشگاه برای حضور تعداد بالایی از مشتریان طراحی شده است، بنابراین فضایی بسیار باز و گسترده برای آن لحاظ شده است. درِ ورودی طبقه همکف به یک حیاط سرپوشیده با سقفی شیشه ای باز می شودکه در اطراف آن قفسه های اجناس را می بینیم که در صف اول زیورآلات، کیف و طراحی های ویژه قرار گرفته اند. این طراحی ها به دلیل شهرت طولانی شهر فلورانس برای صنعت چرم دارای ویژگی خاصی شده اند.

طراحی هایپرمارکت

طبقه همکف به نحوی طراحی شده است که مشتریان را به بخش های دیگر که مختص پوشاک و لوازم جانبی هستند هدایت می کند. استودیو جیرالدی طراحی لوگوی این فروشگاه را نیز به نحوی انجام داده است که هویت سازمانی این فروشگاه به خوبی در آن نمایان است. لوگوی این فروشگاه یادآور نقاشی معروف لئوناردو با نام یک زن با خز قاقم است. مجموعه این عوامل وجهه ای منحصر به فرد به این فروشگاه داده اند.

طراحی سوپرمارکت

طراحی هایپر مارکت

 

 طراحی فروشگاه

 

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار