کد خبر: 494

کارفور و بلاک چین

کارفور، یکی از بنام ترین فروشگاه های زنجیره ای دنیای خرده فروشی که در ایران نیز با نام هایپراستار شناخته می شود

کارفور، یکی از بنام ترین فروشگاه های زنجیره ای دنیای خرده فروشی که در ایران نیز با نام هایپراستار شناخته می شود، تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰, بیست درصد از محصولات خود را توسط تکنولوژی های جدید لجستیکی (بلاک چین) که چندی پیش در ریتیل ایران به آن اشاره کردیم دنبال کند. این هایپرمارکت زنجیره ای فرانسوی هم اکنون از هر ۳۰۰ محصولی که خودش با برند کارفور تولید میکند ۲۰ محصول را با استفاده از بلاک چین دنبال میکند. این زنجیره عظیم قصد دارد تا آخر سال ۲۰۱۹ چهل محصول دیگر را نیز به این روند اضافه کند.

فاز آغازین استفاده از بلاک چین در فروشگاه های کارفور هم اکنون در شش کشور از جمله فرانسه, چین، ایتالیا و اسپانیا در حال اجراست و مشتریان به سادگی با اسکن کردن کیو آر کد های ( QR Code ) روی محصولات می توانند تمامی اطلاعات مرتبط به محصول از قبیل کشور سازنده و تاریخ تولید را مشاهده نمایند. مدیر اجرایی بلاک چین کارفور اعلام کرد, به هنگامی که این سیستم را برای اولین در یکی از شعب کارفور در چین، بر روی یکی از میوه ها تست کردند از هر سه نفر یک نفر بارکد را اسکن کرد تا محل کاشت میوه را بداند. آمار جالب دیگر این است که مشتریان چینی از دیگر مشتریان علاقه بیشتری به استفاده از تکنولوژی در خرید نشان دادند. به طوری که این آمار در کشور هایی همچون اسپانیا و بلژیک به ۱ نفر از ۲۰ نفر نزدیک است.

به امید روزی که ما نیز در صنعت ریتیل ایران عزیزمان بتوانیم همگام با تکنولوژی روز دنیا به مشتریان خود خدمات خاصی را ارائه دهیم و رضایت روز افزون آنها را جلب کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار