کد خبر: 483

قنادی چوکوبن

مسابقه ARCHITIZER در میان مسابقات بین المللی که به شکلی اختصاصی مربوط به معماری هستند، یکی از معتبرترین آنهاست که هرساله در آمریکا برگزار می‌شود.

قنادی شوکوبن

مکان: تهران – پاسداران

 طراحی قنادی

 

مسابقه ARCHITIZER در میان مسابقات بین المللی که به شکلی اختصاصی مربوط به معماری هستند، یکی از معتبرترین آنهاست که هرساله در آمریکا برگزار می‌شود.

بیش از هفتاد داور از سراسر جهان هزاران پروژه معماری کاندید شده را داوری می‌کنند؛ به این ترتیب که در مرحله اول آثار رسیده از اقصی نقاط دنیا را بررسی و قضاوت کرده و در هر زمینه پنج پروژه را انتخاب می‌کنند و به فینال می‌فرستند پس از آن مرحله دوم داوری آغاز می‌شود که پانزده روز آثار و پروژه‌های به فینال راه یافته در معرض افکار عمومی قرار می‌گیرد و در نهایت دو پروژه حائز رتبه می‌شود؛ یکی برترین معماری از نگاه داوران و دیگری برترین معماری از نگاه مردم.

امسال طرحی از محمد مهدی فخیمی به مرحله‌ی فینال این مسابقه راه یافته است. نام این طرح «شوکوبن» CHOCOBEN است. این پروژه در تهران و در منطقه‌ی پاسداران طراحی و اجرا شده است.

این فروشگاه مساحتی حدود ۳۴ متر مربع دارد و نام آن شوکوبن(chocobenn) می باشد که نام نوعی کیک معروف در ایران است. سفارش این پروژه به درخواست یک زن انجام گرفت.

طراحی این پروژه بر اساس روح،طعم و هم چنین با در نظر گرفتن الزامات و نیازهای پروژه از جمله: رنگ، آرم،نام تجاری و هم چنین با توجه به نوع فروشگاه شکل گرفته است.

برش قطعات در این پروژه به صورت دستی انجام گرفته است. یکی از مسائل اصلی که در طراحی این فروشگاه مورد توجه قرار گرفته ایجاد تنوع بصری در یک فضای کوچک می باشد. ترکیب رنگ از دیگر شاخصه های این طرح است.

استفاده از رنگ، نور صورتی، خاکستری، سفید، تنظیم و ترکیب آنها با یک دیگر یک فضای دلپذیر و خاص را به وجود آورده است. در پایان استفاده از، بیش از ۴۰۰ قطعه در اندازه های مختلف به عنوان پارامتری که از سقف آویزان هستند و در میان آنها نورافکن وجود دارد تجربه ی جدیدی را برای مشتریان به وجود آورده است.

 

طراحی شیرینی فروشی

 

طراحی قنادی چوکوبن

 

طراحی شیرینی فروشی چوکوبن

 

طراحی قنادی

 

منبع : www.archdepart.com

 تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار