کد خبر: 56

ادغام اتحادیه های با کمتر از ۳۰۰ عضو به نفع اصناف است

رئیس اتحادیه حلوا ساز و عصار تهران گفت: ادغام اتحادیه های دارای کمتر از ۳۰۰ عضو به نفع آنهاست و ادغام اتحادیه های بزرگ ضرورتی ندارد.

 عباس بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: برای اجرای مصوبه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور مبنی بر ادغام اتحادیه های صنفی همگن و مشابه، باید شرایط اتحادیه ها نیز در نظر گرفته شود به گونه ای که امتیازات اتحادیه های مشمول طرح محفوظ بماند.

وی همچنین بر لزوم دقت و اعمال نظرات کارشناسی در خصوص ادغام اتحادیه های همگن تاکید کرد و خاطرنشان ساخت که هر چند ادغام اتحادیه های کوچک کاری مطلوب است اما با تجمیع اتحادیه ها تعداد اعضای تحت پوشش اتحادیه ها افزایش می یابد و احتمال اینکه مشکلاتی برای اعضا پیش بیاید، وجود دارد.

بابایی گفت: تجربه نشان داده که ادغام مجامع تولیدی و توزیعی در گذشته مشکلاتی را به همراه داشت که هنوز برخی از این مشکلات مرتفع نشده است از این رو برای تجمیع اتحادیه های همگن ابتدا باید مشکلات را رفع و بعد از آن ادغام صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه چند سال است در اتحادیه فی سبیل الله کار می کنیم و توقعی را از دولت و اتاق اصناف نداشته ایم ، خواستار حمایت از صنوف از سوی مسئولان شد و افزود: در حال حاضر اتحادیه حلوا ساز و عصار ۴۰۰ نفر عضو دارد.

 

تهیه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

منبع : :www.otaghasnafeiran.ir

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار